Untitled Document powrót do strony >>> www.muzulmanie.com
www.muzulmanie.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przyjecie islamu...
Autor Wiadomość
basowa 
basowa

Wysłany: Pią 01 Sie, 2008 03:36   Przyjecie islamu...

Mam pytanko....
Mam meza muzulmanina i ja tez chcialam przyjac islam...ale chcialam sie zapytac czy bedac muslim musze koniecznie chodzic na codzien w hajib?Nie moge chodzic normalnie ubrana???NIe mowie ze chce ubierac takie rzeczy co pokazuja cialo,bo wiem ze nie mozna ale czy np nie moge nosic zwyklej bluzki z dlugim rekawem i spodnie ???!!!Czemu mezczyzni muslims moga sie normalnie ubierac a kobiety musza nosic te stroje !!!!!!
Czy jest tu ktos co moze mi odpowiedziec na te pytania?

gosia2117 
gosia2117

Wysłany: Nie 24 Sie, 2008 22:57   

Z tego co mi wiadomo to nie musisz codziennie ubierać hajib. To kwestia samopoglądu człowieka, a zarazem tradycji kulturowych w danej rodzinie a także regionie. Hajib noszę przeważnie te kobiety, którym od dziecka wpajano tą tradycje. Noszenie hajib zależy także do miejsca pobytu np. w kraju tj. Turcja noszenie hajib zwłaszcze przez młode osoby to żadkość...
Noszenie hajib to kwesia samopoglądu więc jeśli chcesz możesz to po prostu zaakceptować lub odrzucić.

polka8

Wysłany: Wto 30 Wrz, 2008 20:53   

no nie do końca. jest to nakazane przez koran, ale zrozumiałe jest, że jeśli ma to zagrozić twojemu życiu np to Allah jest miłosierny. większości kobiet przechodzących na islam sprawia to kłopoty. stają się wtedy bardzo widoczne. podobnie jak ludzie o innym kolorze skóry. jednak powinnaś się powoli do tego przygotowywać. wszystko zalezy od ciebie, bo tylko ty będziesz się tłumaczyła tam na górze;)
ja sama jeszcze nie noszę hidżabu, ale mam zamiar, kiedy będę na to gotowa. ważne jest też przygotowanie bliskich tobie ludzi. twoje prezentacja wiary poprzez hidżab będzie zauważona, a więc i może wpłynąć na twoje relacje z otoczeniem.
ogólnie mówiąc, jest to nakazane w koranie, ale każda z nas będzie odpowiadała tylko za siebie przed Allahem.
najważniejsze żeby być do tego przygotowanym i pozytywnie nastawionym. celem hidżabu nie jest sprawianie ci trudności, czy nie daj Boże zawrócenie cię z prawidłowej drogi. jest to sposób przypodobania się naszemu stwórcy. kolejny dobry uczynek, kolejne postępowanie według Jego nakazów, a więc i zbliżenie się do nieba.

Odpowiedz do tematu