Untitled Document powrót do strony >>> www.muzulmanie.com
www.muzulmanie.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
prawa kobiet
Autor Wiadomość
zwykly czlowiek

Wysłany: Sob 22 Maj, 2004 10:15   prawa kobiet

JAKIE PRAWA MA KOBIETA-

Islam, od siódmego wieku, nadał kobietom zamężnym odrębną osobowość prawną, której judoe-chrzescijanski zachód pozbawiał je do niedawna. W islamie, panna młoda i jej rodzina nie byli w żadnym przypadku zobowiązani do zabezpieczenia wiana i wręczenia go panu młodemu. Kobiety w muzułmańskiej rodzinie, nie miały żadnych zobowiązań. Kobieta jest szanowana przez islam i nie musi wręczać podarunków, ażeby przyciągnąć potencjalnych kandydatów na męża. To pan młody zobowiązany jest do wręczenia podarunku, który stanowi własność kobiety i ani pan młody ani rodzina panny młodej nie mają nad nim żadnej kontroli ani nie są uprawnieni do jakiekolwiek w nim udziału. W niektórych współczesnych społeczeństwach muzułmańskich, nie jest niczym niezwykłym posag w wysokości stu tysięcy dolarów w diamentach. [x] Panna młoda utrzymuje własność nad podarunkami nawet jeśli mąż się z nią rozwiedzie. Mąż nie ma prawa do udziału w majątku żony za wyjątkiem tego co ta podaruje mu z własnej woli. [xi] Koran wyraża swoją opinię w tej kwestii wyraźnie:

"I dawajcie kobietom wiana jako dar. Jeśli one jednak są dobre dla was i użyczą wam cośkolwiek z niego, to jedzcie to dla zdrowia i pomyślności." (Koran, 4:4)

Żona sprawuje pełną kontrolę nad swoim majątkiem oraz zarobkami, a utrzymanie jej i dzieci jest obowiązkiem męża. [xii] Nie ważne jak bardzo bogata jest żona, nie jest ona zobowiązana do wspomagania męża w utrzymaniu rodziny, chyba że sama dobrowolnie dokonuje takiego wyboru. Małżonkowie dziedziczą po sobie. Co więcej, kobieta zamężna w Islamie, zatrzymuje osobowość prawną oraz swoje panieńskie nazwisko. [xiii] Raz, amerykański sędzia skomentował prawa muzułmańskich kobiet: " Muzułmanka może wyjść za mąż dziesięć razy, jednak jej osobowości nie absorbują poszczególni mężowie. Jest odrębną planetą z swoim imieniem i osobowością prawną." [xiv]

A cała "inna prawda o kobietach" to głosy przeciwników Islamu.A może nie znacie żadnej rodziny katolickiej gdzie ma miejsce przemoc ???
łatwo jest oceniać innych nie patrząc na siebie.

zwykly czlowiek

allajah

Wysłany: Pią 23 Lip, 2004 18:53   babki :)

niestety beduinskie nalecialosci w tej kwesti 'polozyly' islam :(

allajah

Wysłany: Sro 28 Lip, 2004 18:06   

Kobieta w trakcie miesiaczki [...] "Nie może okrążać Kaaby, dotykać, przenosić, recytować Koran. Może wypowiadać Dua i słowa Bismillah..." etc etc...
Bog tak chcial, ma sie rozumiec....Ciemnogrod...

Olenka22

Wysłany: Wto 03 Maj, 2005 12:50   

Tak tak.... piekne slowa! Szkoda tylko ze to GOWNO PRAWDA!
Oszusci!
Bylam z muzulmaninem to wiem jacy jestescie!
Wasza religia to sekta, ktora robi pranie mozgu. idzcie sie leczyc

anulinka

Wysłany: Wto 03 Maj, 2005 18:23   

Ostra jestes :shock: buzka!!!! wszystkim

i musze dodac, ze kobieta w islamie nie moze w trakcie miesiaczki rzadac rozwodu :P Pamietajcie dziewczyny

Jan Paweł 2 i 1/2

Wysłany: Czw 16 Cze, 2005 18:15   Katolicka sekta

Olenka22 napisał/a:
Tak tak.... piekne slowa! Szkoda tylko ze to GOWNO PRAWDA!

Prawda albo i nie. Skąd wiesz, jesteś teolożką muzułmańską, badałaś albo ankietowałaś we wszystkich krajach muzułmańskich na wszystkie tematy?!?!?! Jesteś historyczką islamu że się tak arogancko zachowujesz. Żeby kogoś krytykować (również ich) trzeba się najpierw znać w temacie, a jak widzisz ty się nie znasz bo nawet nic konkretnego nie napisałaś. Czemu upierasz się przy tym żeby mieć zdanie na każdy temat, również ten na którym się nie znasz. Przecież to nie rozsądne.

Olenka22 napisał/a:
Oszusci!

Chamka! Jak można tak paskudnie się zachowywać na cudzych forach. Kultura języka godna Leppera.

Olenka22 napisał/a:
Bylam z muzulmaninem to wiem jacy jestescie!

Widzisz jakie to śmieszne; aż sama wykazałaś swoją paradoksalność. Z jednej strony wspomnienie jednego muzułmanina z którym się rozstałaś a z drugiej ty ich znasz?!?!?!

Olenka22 napisał/a:
Wasza religia to sekta, ktora robi pranie mozgu.

Sektą to jest ten twój cały Wadowicki kult, w Wojtyłą i innymi katolami.

Widać po tobie pranie mózgu tej Kato-głupoty , na szczęście ja mam to już za sobą.

Olenka22 napisał/a:
idzcie sie leczyc

Już coś wspominałem na temat twojej kultury. Sama widzisz że twoje wypowiedzi są niemerytoryczne a więc i nie prawdziwe.

anulinka

Wysłany: Czw 30 Cze, 2005 15:46   

A ty sie nie wymandrzaj, bo sam nie wiele wiesz... ona pisze o swoich doswiadczeniach...oki? moze nie wykazuje tu zbytnio tolerancyjnej postawy, ale ty rowniez tu nie odstajesz piszac "na cudzych forach", sorry ale czy to twoje forum ? nie ty jestes od tego zeby okreslac, kto moze tu pisac , a kto nie....

Moze ona nie jest "teolozka" , ale wystarczy spotkac kilku takich jak ty i nic dziwnego, ze mylnie to sie odbierze takie zachowanie przypisujac je wyznawcy danej religii.

just.maysun 

Wysłany: Czw 28 Lip, 2005 15:36   

o ile mnie pamiec nie myli to w chrzescijanstwie kobieta w trakcie miesiaczki nie moze przyjac "ciala i krwi Jezusa" (nie pamietam juz tej nazwy), a takze ze starych zbobonow wywodzacych tak z chrzescijanskiej kultury - gotowac, pomagacz w gospodarstwie przy zwierzetach...

to tyle jesli macie jakies obiekcje co do miesiaczkujacych muzulmanek.

olenka, madziunia i anulinka juz nie raz sie popisaly na tym forum wiec mnie nie dziwi ich wulgarnosc i maly rozmiar mozgu.

olenka, po jednostce nie mozna oceniac grupy! to ze akurat ty w przeszlosci sie zwiazalas z grzesznikiem to jest twoj pech ale wcale to nie oznacza ze wszyscy muzulmanie sa tacy. na potwierdzenie powiem ze z tego co mowisz TYLKO JEDEN muzulmanski facet byl twoim partnerem - dla mnie to oznacza ze wszyscy pozostali sa lepsi od twego bylego narzeczonego bo nie zadawal sie z kobieta niebedaca jego zona.
jesli tego nie rozumiesz to radze sie rozejrzec wokol i sprawdzic ilu innych muzulmanow nawet na chwile nie zatrzyma na tobie wzroku poniewaz maja Allaha w sercu i stosuja sie do jego nakazan... to chyba wieksza ilosc niz tych co z toba sypiali, wiec dlaczego ich nie podasz jako przyklad muzulmanstwa???

Jan Pawel 2 i 1/2 przeczytalam tylko jedna twoja wypowiedz ale musze ci powiedziec ze jest mi milo slyszac takie slowa.
bardzo trafnie dobrales sobie nicka i godnie go nosisz :D

nagileon

Wysłany: Pią 29 Lip, 2005 11:47   

Cytat:
ile mnie pamiec nie myli to w chrzescijanstwie kobieta w trakcie miesiaczki nie moze przyjac "ciala i krwi Jezusa"

A gdzieś ty się takich głupot naczytał? Czy sam je wymyślasz na własny użytek?

Nowy Testament od samego początku daje kobietom równy status z mężczyznami.

Ga 3: 28 Bw "Nie masz Żyda ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety; albowiem wy wszyscy jedno jesteście w Jezusie Chrystusie."

Może sprawdź najpierw zanim zaczniesz wygadywać głupoty.

A co do stosunku muzułmanów do kobiet to nie dam się nabrać na żadne słodkie pieprzenie, o stosunku muzumłanów do kobiet najlepiej świadczą ich wyczyny: http://www.eurojihad.org/displayarticle160.html

i jeszcze jeden artykuł, też o "równości" w wydaniu muzułmańskim: http://www.kosciol.pl/con...15200454166.htm

Pozdrawiam

just.maysun 

Wysłany: Pią 29 Lip, 2005 12:15   

nagileon, nie naczytala ale doswiadczyla.
w religii chrzescijanskiej zwanej prawoslawie kobieta ktora ma miesiaczke nie moze przystapic do komunii.
byc moze w ciagu tych paru lat gdy opuscilam szeregi chrzescijanskie oprocz miesa na wigilijnym stole zaczlo wiecej zmian niz myslalam...

podejrzewam ze zaraz dorzucisz cos typu: chrzecijanstwo opiera sie TYLKO na katocylizmie, ale przeciez w obydwu religiach kroluja te same zasady i obie sa wyznaniami chrzescijanskimi.

co do statusu kobiety w islamie: cokolwiek bym nie powiedziala i tak kazdy chrzescijanin bedzie wiedzial lepiej bo przeciez detektyw Rutkowski jest taaaaki zajety... :roll:

nagileon

Wysłany: Pią 29 Lip, 2005 12:31   

Jestem szczególnym rodzajem Chrześcijanina, nie jestem Katolikiem ani Prawosławnym i dlatego mam świadomość wielu złych i niezgodnych z nauką Chrystusa poglądów wielu kosciołów i ugrupowań.
Mój światopogląd jest oparty jedynie na Bożym Słowie. Więc argumenty o Rutkowskim do mnienie trafiają.

Musisz jednak przyznać, że nawet jeśli Prawosławni mają takie prawa kościelne względem kobiet to skala porównawcza nietolerancji Prawosławnych, którzy nie pozwalają kobiecie spożywać komunii z nietolerancją muzułmanów którzy zabijają za chodzenie na spacer - wychodzi na kożyść Prawosławnych.

Dlaczego nie potrafisz skomentować artykułów, kóre wysłałem w poprzednim poście?

just.maysun 

Wysłany: Pią 29 Lip, 2005 13:07   

forum ma na celu wypowiedzi dobrowolne.

zgadzam sie z tym.

dlaczego nie komentuje? dlatego ze to maja byc wypowiedzi dobrowolne a ty nie jestes pierwsza osoba ktora spotykam w swoim zyciu a ktora chcialaby tylko atakowac, szukac osob do ostrych dyskuji majacych glownie na celu potepiajacych islam.
ja juz mam ten etap za soba by odpowiadac na kazde tego typu zarzut rozpoczynajacy niekaczace sie walki i obrazania.

ja zaakceptowalam islam i nie widze w nim nic zlego pod czym bym nie podpisywala swego imienia. tobie to nie pasuje i dlatego nie jestes muzulmaninem. sama o tym zadecydowalam, nikt nie stal z nozem na moim gardle.

tak wiec raczej nie spodziwaj sie ze bede partnerem w twojej walce z islamem.

powiem cie jedna rzecz - Koran ma dlugie korzenie w zyciu czlowieka, nic sie w nim nie zmienia. kazdy muzulmanin wie na czym "stoi", na czym "stoja" jego rodzice, dziadkowie, 10-20 pokolen wstecz. Koran to slowa przekazane nam przez Allaha ktore maja na celu pomoc nam w zyciu. Niezmieniane od poczatku jego istnienia. To jest nasza baza i oparcie.
A czym chrzescijanie moga poprzec swoj byt? slowami ktore sami zmieniaja? dzis dodane mieso na stole wigilijnym jutro dodadza corke Bogowi... kazdy zmienia jak mu pasuje slowo od Boga, jakbysmy byli od Niego lepsi, mieli prawo to robic!!! i to robia wierzacy w istnienie Boga. jakim prawem?

just.maysun 

Wysłany: Pią 29 Lip, 2005 13:08   

nie chce kontynuowac dyskusji z nagileon, wiec prosze nawet nie odpisuj juz...

dżumana

Wysłany: Pią 29 Lip, 2005 13:16   

just.maysun napisał/a:
o ile mnie pamiec nie myli to w chrzescijanstwie kobieta w trakcie miesiaczki nie moze przyjac "ciala i krwi Jezusa" (nie pamietam juz tej nazwy), a takze ze starych zbobonow wywodzacych tak z chrzescijanskiej kultury - gotowac, pomagacz w gospodarstwie przy zwierzetach...

to tyle jesli macie jakies obiekcje co do miesiaczkujacych muzulmanek.

olenka, madziunia i anulinka juz nie raz sie popisaly na tym forum wiec mnie nie dziwi ich wulgarnosc i maly rozmiar mozgu.

olenka, po jednostce nie mozna oceniac grupy! to ze akurat ty w przeszlosci sie zwiazalas z grzesznikiem to jest twoj pech ale wcale to nie oznacza ze wszyscy muzulmanie sa tacy. na potwierdzenie powiem ze z tego co mowisz TYLKO JEDEN muzulmanski facet byl twoim partnerem - dla mnie to oznacza ze wszyscy pozostali sa lepsi od twego bylego narzeczonego bo nie zadawal sie z kobieta niebedaca jego zona.
jesli tego nie rozumiesz to radze sie rozejrzec wokol i sprawdzic ilu innych muzulmanow nawet na chwile nie zatrzyma na tobie wzroku poniewaz maja Allaha w sercu i stosuja sie do jego nakazan... to chyba wieksza ilosc niz tych co z toba sypiali, wiec dlaczego ich nie podasz jako przyklad muzulmanstwa???

Jan Pawel 2 i 1/2 przeczytalam tylko jedna twoja wypowiedz ale musze ci powiedziec ze jest mi milo slyszac takie slowa.
bardzo trafnie dobrales sobie nicka i godnie go nosisz :D

piszesz o tych muzułmanach co przyjeżdżają do Polski, wysiadują po knajpach , nie rzadko piją alkohol i mają związki z kobietami bez ślubu, bo ich żony zostały za granicą ?
Ja znam bardzoo wielu takich muzułmanów, a jeden jest nawet moim sąsiadem.

Ciało i Krew Chrystusa to inaczej Komunia Św a twoja niepamięć jest naprawdę żenująca i żałosna .a wogóle to skąd ty masz takie wiadomości chyba z własnego dzieła podm tytułem głupota i ignorancja.

Fakt jest taki, że nawet nie miesiączkująca muzułmanka ma mniej praw niż miesiączkująca niemuzułmanka. A z resztą to podaj źródłowe dowody na to co napisałaś.

dżumana

Wysłany: Pią 29 Lip, 2005 13:20   

just.maysun napisał/a:
forum ma na celu wypowiedzi dobrowolne.

zgadzam sie z tym.

dlaczego nie komentuje? dlatego ze to maja byc wypowiedzi dobrowolne a ty nie jestes pierwsza osoba ktora spotykam w swoim zyciu a ktora chcialaby tylko atakowac, szukac osob do ostrych dyskuji majacych glownie na celu potepiajacych islam.
ja juz mam ten etap za soba by odpowiadac na kazde tego typu zarzut rozpoczynajacy niekaczace sie walki i obrazania.

ja zaakceptowalam islam i nie widze w nim nic zlego pod czym bym nie podpisywala swego imienia. tobie to nie pasuje i dlatego nie jestes muzulmaninem. sama o tym zadecydowalam, nikt nie stal z nozem na moim gardle.

tak wiec raczej nie spodziwaj sie ze bede partnerem w twojej walce z islamem.

powiem cie jedna rzecz - Koran ma dlugie korzenie w zyciu czlowieka, nic sie w nim nie zmienia. kazdy muzulmanin wie na czym "stoi", na czym "stoja" jego rodzice, dziadkowie, 10-20 pokolen wstecz. Koran to slowa przekazane nam przez Allaha ktore maja na celu pomoc nam w zyciu. Niezmieniane od poczatku jego istnienia. To jest nasza baza i oparcie.
A czym chrzescijanie moga poprzec swoj byt? slowami ktore sami zmieniaja? dzis dodane mieso na stole wigilijnym jutro dodadza corke Bogowi... kazdy zmienia jak mu pasuje slowo od Boga, jakbysmy byli od Niego lepsi, mieli prawo to robic!!! i to robia wierzacy w istnienie Boga. jakim prawem?

ryba na stole wigilijnym to bardziej świecka tradycja polska niż nakaz Boski, zwróć uwagę że świątecznym daniem niemieckim jest gęś.

Który islam jest prawdziwy szyicki, sunnicki, może wahabicki?
Chrześcijanie nie dodali Bogu syna bo tak chcieli, Jezus jest Synem Bożym bo Bóg tak chciał.

Odpowiedz do tematu