Untitled Document powrót do strony >>> www.muzulmanie.com
www.muzulmanie.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
dlaczego kobiety sa tak traktowane?
Autor Wiadomość
Chrześcijanka 

Wysłany: Sro 23 Sty, 2008 15:32   

Witam was serdecznie. Przypadkiem prześledziłam waszą dyskusje i choć nie jestem muzułmanką (nigdy nią nie byłam i nie będę gdyż wierzę niezłomnie w Jezusa, i to że jest Bożym Synem) chciałam zauważyć, że ze strony wielu niemuzułmanów jest wiele niezrozumienia tej wielkiej religii. Interesuję się Islamem, i trochę czytam na ten temat, (stąd moja obecność na tym forum) i wiem, że niesie ona ze soba wiele wartości, problem w tym, że ogromna część Muzułmanów wcale tych wartości nie przestrzega, często z czystej niewiedzy bądź fałszywej interpretacji. Dajmy na przykład stosunek do kobiet właśnie. Koran nakazuje je szanować, chronić itd. więc skąd "honorowe zabójstwa"? Czy tak ma się przejawiać ten szacunek do kobiet? Czy i wy uważacie, że jak młoda dziewczyna spotka sie z chłopakiem, to trzeba ja zabić, żeby ocalić honor rodziny? Prawda moim zdaniem jest taka, że zarówno Muzułmanie często postepują niewłaściwie (nie bedę wspominać zamachów terrorystycznych, bo to skrajne przypadki) jak i chrześcijanie, odchodząc od nakazów wiary, lub dowolnie je interpretując.
Zauważyłam taką tendencję na tym forum i innych wypowiedziach Muzułmanów, że uważacie, że Chrześcijanki są rozwiązłe (bo nie noszą chusty?), nie doceniają takich wartości jak rodzina, wierność, czystość itp. Nic bardziej mylnego. Jestem chrześcijanką i dla mnie nasze nakazy religijne są bardzo ważne i staram sie ich przestrzegać (notabene wiele jest podobieństw do islamu). Bardzo bym była szczęśliwa, gdyby pomiędzy nami pojawiło sie mniej oskarżeń i uogólnień a więcej zrozumienia.
Pozdrawiam wszystkich muzułmanów

Abdul_Maalik

Wysłany: Wto 04 Mar, 2008 12:45   

Asalamu alaykum wa rahmatulahi wa barakatuhu,

Bardzo milo mi bylo czytac post Sistry Yasminy. Jestum juz 18lat Muslim.. i Alhamdulillah.. bardzo malo mam kotaktow z Muslims z pochodzenia polskiego. Z gore przepraszam za kaleczenie polszczyzny, dlatego ze tylko ukonczylem 5 klase w polsce, i reszte zakonczylem w australii. Czasami trudno mi sie wypowiedziec.

OK, po zakonczeniu szkoly, jak zaczolem Universytet, zaczolem wypytywac sie o Islam. Dlatego ze modlenie sie raz do krzyza, raz do posagu w ksztalcie kobiety lub pol nagiego osobnika.. albo do posagu innego ksztaltu (tak nowoczesne koscioly maja nowoczesne posogi.. ) mi to nie lezalo dobrze na sercu. Bo przeciesz.. czy nie powinnismy sie modlic do tego co nas stworzyl.. raczej nie to co zostalo stworzone? Dlatego coraz wiecej robilem inwestygacje religji Islam. I dzieki Allah, po roku przed swiatkami oficjalnie oswiatczylem ze "ze niema nikogo czcic, oprocz Allah.. i ze Mohammad jest ostanim prorokiem.. no i oczywiscie ze Jezus, syn Maryji.. jest tylko prorokiem.. a nie synem Allah." Alhamdulillah.

Co mnie tknelo do pytan.? Awiec... w naszym kosciele "polsikm", przez dwa lata sie uczylem religii.. i po zakonczeniu lekcji.. jako mlodzi chlopaki.. ganialismy sie w swietlicy.. i roznych pokojach. Az do piwnicy nas zanioslo.. a co znalazlem w piwnicy.. to zlamany posag Jezusa.. reka sie odlamala od starosci.. i poprostu wyzucili stary posag.. do piwnicy.. z kartonami.. butelkami.. szczurami etc.. i kupili nowy. No jak to.. ??? Jak mozna cos co czcilismy przez wiele lat.. poprostu wyzucic.. no i jak to ze ten "bog" sie zlamaml.. sam sobie nie pomoze!!?? to jak nam pomoze? Ten posag.. a wiec od tego czasy przestalem wiezyc w te modlitwy do posagow.. raczej modlilem sie do Boga..

Od malego mjalem straszne migreny.. przynajmniej raz w tygodniu, ze musialem w domu zostawac.. i wymjotowalem, i dopiero pod wieczor , ulge przychodzila.. i jak w tym boly bylem, to najpier sie mdlilem do posogow.. ale nic nie pomagalo.. i jak znalezlismy ta piwnice.. zrozumjalem.. ze do stworzenia nie ma co sie modlic.. tylko do stworzyciela.. bo on nas stworzyl.. Allah Milosierny.. Alhamdulillah

Takze dziekuje Allah co dziennie.. 5 razy dziennie.. za to ze przywrocil mi na prawdziwa.. Abrahamska wiare.. ta wiare co Abraham, Noa, Mojrzesz, Jezus i Muhammad wierzeli.

I prosze was.. co nie sa Muslim. Modl cie sie do Boga.. co bedzie was sadzil w sadzie ostatecznym. bardzo bardzo prosze was o to.. nie do Jezusa, nie do Maryji... i proscie go zeby wam pokazal.. co jest HAQ, co jest prawda.. i zebyscie ta prawde wzieli jako wasza wiare. Bo Allah wyslucha nawet nie Muslim.. ale tylko zrwocie sie do jedynego Boga.. co bedzie was sadzil.

Dziekuje.. jazzkahmu Allah, wa allahu alam.. astaghfirla wa atubu ilaik..
Asalamu alaykum wa rahamtulahi wa barakatuhu

ps: jak macie pytania pilne, wyslijcie mi email.. abdulmaalik@webcentric.co.za

Odpowiedz do tematu