Untitled Document powrót do strony >>> www.muzulmanie.com
www.muzulmanie.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
JEŻELI SZUKASZ KONTAKTU Z WIERNYMI ISLAMU ZE SWOJEGO TERENU
Autor Wiadomość
kiki

Wysłany: Pon 23 Kwi, 2007 23:39   

salam a swoją drogą to bardzo ciekawe ,że największe zdziwienie budzi wśród ludzi to, że konwertyta przestaje pic alkohol.nikogo nie obchodzi ideologia tylko to że już się nie pije.Ja tego doświadczyłam chociaż islamu jeszcze nie przyjęłam.Bardzo chętnie nawiążę kontakty z bracmi w wierze z Krakowa.mój e-mail kikapa@wp.pl . Insza Allah.kiki :roll:

sowa 
sowa

Wysłany: Wto 15 Maj, 2007 11:41   

Salam.
Wiek ktoś ciś na temat budowy maczetu w Krk??
Z góry dzieki:)

tawa 

Wysłany: Sro 08 Sie, 2007 15:18   

Tez tego doswiadczam. Nie pijesz? Chora jestes? To nie jest normalne. Nikt nie pyta o ideologie,jak sie odrzuca alkohol,to wiadomo,ze diabel musi w tym tkwic.
Mam pytanie. Nie jestem jeszcze muzulmanka,ale zamierzam przejac islam niedlugo. Nie chce jednak na poczatku zakrywac glowy. Jakos tak czuje,ze nie jestem na to gotowa. Spotkalam sie jednak z opiniamii,ze jesli nie bede tego robila,to nie bede tak naprawde muzulmanka. czy ktos mi moze to wszystko wyjasnic?
pozdrawiam

sowa 
sowa

Wysłany: Nie 19 Sie, 2007 23:51   

Witaj Tawa jeśli jeszcze nie przeszłaś na Islam to polecam strone planetaislam.com tam się dowiesz o kontakt z ZMP (pozdrawiam).
A co do zakrycia głowy nie był bym tak konserwatywny na początku zmiany drogi życiowej.To jak wyglądasz nie mówi kim jesteś i jak głosisz naukę Allaha.Będziesz musiała się z tym oswoić jak zmieni sie stosunek ludzi do Ciebie więc powoli i z umiarem bo to czasem boli.Aha i nic przeciwko sobie:)Pamiętaj wiara i wiedza na pierwszym miejscu.
Ja straciłem wielu znajomych ale prawdziwi pozostali.
Przepraszam,że tak mało.Mam nadzieję ,że inni na forum też się wypowiedzą ten temat abyś miała więcej opini do przemyślenia.
Trzymaj się ciepło :P
Salam

Katja

Wysłany: Czw 23 Sie, 2007 11:53   

Salam, szukam kontaktu z muzułmanami na terenie woj. śląskiego/ konkretniej k. Katowic.
pozdrawiam

Wojtek

Wysłany: Sob 01 Wrz, 2007 17:54   

As-Salam Dolny Ślask szukam muzumanów

karola 

Wysłany: Pią 14 Wrz, 2007 19:37   

witam wszystkich,
poszukuję kontaktu z muzułmanami z Torunia i okolic, chciałabym dowiedzieć się czegoś o islamie, od tych którzy będą wiedzieć najlepiej, pozdrawiam bardzo

gosia2117 
gosia2117

Wysłany: Wto 02 Paź, 2007 22:36   

Moim zdanie nie jest ważne jakiej ktoś jest religi... nie można od razu zakładać że muzułmanie są gorsi od katolików... gdyż to tylko sterotyp głosi jacy oni są źli, do czego mogą się posunąć mężczyźni w Islamie ( chodzi mi tu o sprawę wcześniej wspomnianych zabójstw honorowych). Nigdzie w koranie nie jest napisane, że mężczyzna za zdradę może zabić kobiete... to wymysł ludzi a nie samego koranu. Co prawda zdarzają się zabójstwa honorowe , jednakże wśród katolików także istnieje to zjawisko, tylko że nie zostało medialnie tak uwidocznione... Ile katolików zabija czy bije swoje żony?
Dlatego sąde że nie można oskarżać muzułmanów o takie czyny. Nie można potępiać ich religii, bo ona sama w sobie jest dobra, zawiera wiele cennych wskazówek dotyczących życia, to ludize robią ją złą.
Sama jestem katoliczką, ale coraz bardziej zaczynam wątpić w to w co dotychczas wierzyłam. Zastanawiam się nad przejściem na Islam. Wiele rzeczy wspomnianych w koranie wydaje się bardzo prawdopodobnych, jest mniej wątpliwości aniżeli w naszej Bibli, bo jak naprzykład wytłumaczyć że wierzymy w jednego Boga, skoro on jest w 3 osobach, i skoro Jezus jest synem Boga, to jak z boskości stał się człowiekiem? Bo jeśli nie jest człowiekiem to bogiem, a może półbogiem...
Masz jeszcze pytanko czy jest może ktoś wyznawcą islamu w okolicach Inowrocławia? Chętnie bym skontaktowała się z taką osobą, gdyż chciałabym dowiedzieś się węcej o islamie....
Pozdrawiam

sowa 
sowa

Wysłany: Nie 07 Paź, 2007 10:38   

Witam, to znowu ja:)

Gosia ma dużo racji w tym co pisze o Islamie i Katolicyźmie.
Jeśli chodzi o nagłaśnianie przez media spraw zwiazanych z Islamem (bicie kobiet, honorowe zabujstwa) to jest to problem bardzo stary.
Polecam październikowy nr. National Geographic gdzie opisane są początki Haremu w Imperium Osmańskim aż po jego upadek w 1922 r.
Narastająca tajemnica powoduje wyolbrzymienie niektórych aspektów życie muzułmanów dla europejskich obserwatorów.Od zawsze muzułmanie mieli na "pieńku" z chrześcijanami...
Nie ma się co dziwić ale miejmy nadzieje,że Islam pokojowymi metodami zwycięży w Europie i na całym świecie te "złe" czasy.

Aggnieszka

Wysłany: Nie 09 Mar, 2008 19:49   

Salam!
Jesli chodzi o bicie kobiet to racja jest dozwolone, ale nie dokonca tak jak o tym mowia... Muzulmanin moze uderzyc kobiete jezeli ona robi cos wbrew zasadom,ale moze ja udezyc chustom itp. nie moze jednak jej bic mocno,aby pozostaly slady i nie moze jej bic po brzuchu i po buzi... Kiedy zona przeprosi meza i postanowi sie poprawic on juz nie moze bic swojej zony... tylko pomaga jej aby zyla zgodnie z Koranem... A jeśli chodzi o to ze niekturzy muzulmanie bija sowje kobiety od tak i mocno,to oni tak naprawde nie sa prawdziwymi muzulmanami bo Koran tego zabrania.... A jeśli chodzi o honorowe zabujstwa... Ojciec który zabija swoje dzieci popelnia bardzo duzy grzech o ktorym takze jest napisane w KOranie... Ojciec który dobrze traktuje swoje dzieci dostaje bardzo duze wynagrodznie u Boga,a jezeli dziecko zabladzi i zwatpi to obowiazkiem ojca jest pomoc aby trafilo znowu na droge prosta... To nie jest tak ze tylko muzulmanie zabijaja dzieci... Ci muzulmanie ktorzy jednak to robia maja bardzo wielki grzech i nie zyja w zgodzie z Koranem i nie ida droga prosta i po zrobieniu takiego czynu odrazu ta osoba juz nie jest muzulmaninem. Sa Chrrześcijanie ktorzy tzw. praktykuja i nie praktykuje i tak samo jest z muzulmanami i tak samo jesli osoba dana nie praktykuje to nie jest muzulmaninem... tak samo jest w Chrześcijaństwie kto nie praktykuje nie jest Chrześcijaninem... Jestem muzulmanka ale rozmaiwialam z Ksiedzem Chrześcijaninem dlatego to co napisalam na temat Chrześcijaństwa to nie jest moj wymysl tylko odpowiedz Ksiedza o osobach praktykujacych i nie praktykujacych... Dlatego Najpierw nalezalo by przecztytac Koran i dowiedziec sie co nie co na temat zakazów i nakazów oraz religi a potem dyskutowania...

PRZEPRASZAM JEZELI KOGOŚ URAZILAM NIE TO BYLO MOIM CELEM....

P.S. chcialam tylko przedstawic punkt widzenia ze strony muzulmanina:):DxD(a i jeśli chce ktoś kupić Koran to jest on we Wroclawiu i nie jest az taki drogi zostalo jeszcze 8 egzemplaży) a i jesli zrobilam bledy ortograficzne to przepraszam....

Zafira:DxD

Józef 
Józef Napierała

Wysłany: Wto 13 Maj, 2008 20:07   

Dzieńdobry,
Nazywam się Józef Napierała, mam 14 lat i mieszkam w Pobiedziskach koło Poznania. Chchiałbym przejść na islam. Jeśli ktoś by mógł to proszę o przesłanie pod mój adres mailowy jakieś wskazówki. Z góry dziękuję.

MUZUŁMANKA001 
O ALLAHU AKBAR

Wysłany: Sob 24 Maj, 2008 00:04   

ASSALAM ALEJKUM:-))HEJ KTOS JEST TU Z MAZOWSZA NP;;;WAWA ALBO RADOM)))))INTERESUJE MNIE PRZEJSCIE Z KATOLICTWA NA ISLAM)))))PISZCIE))) ALLAH AKBAR))):-*W IMIENIU ALLAHA :roll:

[ Dodano: Sob 24 Maj, 2008 00:16 ]
NET BOGA KROMIE ALLAHA>>.......BRACIA I SIOSTRY NIE JESTEM MUZUŁMANKA JESZCZE PONIWAZ JESTEM JESZCZE ZA MŁODA A W TAKIM WIEKU JAK 15 LAT NIE MOZNA PRZYJAC ISLAMU(((((9 MOJA RODZINA JEST PRZECIWNA TEMU CO CHCE ZROBIC.....LECZ JA I TAK PRZEJDE NA ISLAM.....POMÓZCIE MI......JUZ OD 3 LAT INTERESUJE MNIE ISLAM....JESTEM ZAFASCYNOWANA TA KULTURA I RELIGJA...................CHCE BYC MUZUŁMANKA...PROSZE POMÓZCIE ROZWIAZAC MI MOJ PROBLEM.....CO TRZEBA ZROBIC ABY PRZEJSC NA ISLAM????....CZEKAM NA ODPOWIEDZIA ((((((ALLAH AKBAR)))))) POZDRAWLAJU VSIECH :wink:

[ Dodano: Nie 25 Maj, 2008 15:39 ]
JA NIE ROZUMIEM TYCH KLUTNI WOGOLE ))))) KTO CHCE TO WIERZY ....W CO CHCE WIERZY)))))))ISLAM TO SUPER SPRAWA.))))NIE JESTEM JESZCZE MUZULMANKA ALE ZA PARE DNI NIA BEDE)))))I JESTEM Z TEGO DUMNA))W KAZDEJ WIERZE SA DOBRZY LUDZIE I ZLI)))))A KATOLICY SA GORSI OD MUZULMANOW)))ROZBIJAJA MAŁZENSTWA , NIESLUBNE DZIECKA(((NIKT NIE WIE W CO WIERZY...KAZDY IDZIE W ZLA STRONE I NIE WIERZY CORAZ BARDZIEJ NIKT W NIC(((MUZULMANIE WIEDZA W CO WIERZA I NIGDY NIE WYRZEKNA SIE ALLAHA NIGGGGDDDDYYYYYYY>.............................................................................
NET BOGA KROME ALLAHA
U ALLAHU AKBAR)))))) :grin:

PATRYCJA

Wysłany: Sob 21 Cze, 2008 13:12   

[ Dodano: Sob 24 Maj, 2008 00:16 ]
NET BOGA KROMIE ALLAHA>>.......BRACIA I SIOSTRY NIE JESTEM MUZUŁMANKA JESZCZE PONIWAZ JESTEM JESZCZE ZA MŁODA A W TAKIM WIEKU JAK 15 LAT NIE MOZNA PRZYJAC ISLAMU(((((9 MOJA RODZINA JEST PRZECIWNA TEMU CO CHCE ZROBIC.....LECZ JA I TAK PRZEJDE NA ISLAM.....POMÓZCIE MI......JUZ OD 3 LAT INTERESUJE MNIE ISLAM....JESTEM ZAFASCYNOWANA TA KULTURA I RELIGJA...................CHCE BYC MUZUŁMANKA...PROSZE POMÓZCIE ROZWIAZAC MI MOJ PROBLEM.....CO TRZEBA ZROBIC ABY PRZEJSC NA ISLAM????....CZEKAM NA ODPOWIEDZIA

ODPOWIADAM + PRZESPIJ SIE Z ARABEM+

gabi1211

Wysłany: Sob 20 Wrz, 2008 20:21   

Salam alykum,
Miałam przyjemność poznać muzułmanów i pracować z nimi, oczywiście nie w Polsce, dużo rozmawiałam na tematy religijne i często podzielałam ich światopogląd, jednak wróciłam do kraju i chciałabym spotykać się z ludzmi podobnymi do mnie, mieszkam w dolnośląskim. Jeśli ktoś miałby ochote:italia1211@tlen.pl

muskie

Wysłany: Pią 18 Gru, 2009 17:52   

Witam :) )

Mam 17 lat i mieszkam w Rzeszowie.
Od paru miesiecy "namietnie" interesuje sie hmm wszystkim co jest zwiazane z kultura arabska itp itd.
Jesli chodzi o Islam to widze w tej religii taka szczera prawde...
Nie jest cos takiego jak w Katolicyzmie gdzie jakas babka na co dzien brudna smierdzaca wchodzi w kazda niedziele pieknie ubrana do kosciola[ tylko dlatego ze mieszka na wsi i chce sie ludziom pokazac ] . Wiadomo ze ludzie sa rozni ale jednak w Islamie tego zachowania na dzien dzisiejszy nie widze.
Zauwazylem tez ze w Islamie wierni jakos hmm boja sie Boga,maja do niego wielki szacunek.U katolikow tego nie widze... przynajmniej w wiekszosci.Raczej katolicy traktuja Boga jako taki caritas ktory tylko jest od pomagania...
Chcialbym przyjac Islam lecz widze ze narazie nie potrafilbym sie stosowac do wszystkich praktyk... Meczet, Modlitwy, Czytanie Koranu w "oryginalnym" jezyku... Naprawde ta religie nosze w sercu lecz nie jestem gotowy na oddanie religii kazdego dnia... moze dlatego ze Polska nie jest na to odpowiednim miejscem...
W szkole nie ukrywam sie z tym ze odbiegam od idealu " Polaka" " wspanialego dziecka Katolickiego" Na religie nie chodze, nauczyciele sie jakos dziwnie patrza,dzieci sie mnie boja^^ heh... Ale przez to ze widze ze jestem "inny" od reszty czuje sie jednak taki lepszy...
Jakby ktos byl zainteresowany to gerard93@interia.eu :)

Odpowiedz do tematu