Untitled Document powrót do strony >>> www.muzulmanie.com
www.muzulmanie.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
JEŻELI SZUKASZ KONTAKTU Z WIERNYMI ISLAMU ZE SWOJEGO TERENU
Autor Wiadomość
Hashishin 

Wysłany: Sro 11 Sty, 2006 15:01   

Salam Alaykum! :)

Mam takie pytanie... Chodzi mi o motyw ukamienowania za niewierność małżeńską... Czy to sprawiedliwa kara za taki przysłowiowy "skok-w-bok"? Nie jestem zwolennikiem zdrady małżeńskiej, ale zatłuc biedną kobietę kamieniami to już chyba przegięcie!!! :shock: BTW Co z tymi słowami z Koranu, które mówią, żeby muzłumanie nie "rządali rachunku" a tylko upominali? I czy Allah nie jest Przebaczający, Miłosierny, Litościwy? Skoro On jest, to my też powinniśmy dążyć do wykształcenia w sobie tych przymiotów, nie? :)
I jak to jest z "circumcissio"? Chyba nie jest absolutnie obowiązkowe? No i noszenie brody, żeby można ją było złapać garścią? I jak bardzo obowiazkowe jest zakrywanie ciała u kobiet? Bo ja nijak bym nie mógł żadnej nawet poprosić, żeby sie tak zakrywała... :? W zimie to jeszcze nie jest tak trudno, ale w lecie... W takim czarnym hijabie to musi być istny piekarnik! :shock:

thurayya 
La illaha ill Allah

Wysłany: Czw 12 Sty, 2006 18:45   przypadkiem na forum...

Salam,

do Hashishin: wszystkie kary wymagane przez Szariah mogą być wykonywane jedynie w okolicznościach, gdy prawo danego państwa się na nim opiera. Niestety nie ma nigdzie prawdziwie muzułmańskiego państwa (kalifat, te sprawy), nad czym ubolewam.

Z ubolewaniem także muszę przyznać, że stosunkowo często się słyszy o jakiś skandalicznych wyrokach i ich wykonaniu. Co do kary - to moje zdanie jest takie (zgodne z wykładnią islamu), iż lepiej odpokutować i żałować za grzechy w tym życiu, niż w późniejszym.

Ludziom daleko jest do doskonałości Boga, który stworzył nas zgodnie z własną wolą. Oczywiście - Twój pomysł, byśmy kształcili w sobie umiejętność przebaczania, miłosierdzie i litość jest rewelacyjny - ale to już każdy musi zacząć od siebie.

"Circumsissio" - jak się domyślam chodzi o obrzezanie. Dla panów (muzułmanów) - jak i dla żydów - jest obowiązkiem religijnym.

A co do zakrywania ciała - eh, dużo by tu opowiadać... Możesz prosić którąś z pań, możesz i nie prosić by się zakrywała - jeśli zna swoje obowiązki i powinności, a także zasady islamu - o ile oczywiście wyznaje tą religię, to nie będzie to raczej problematyczne - gorzej z paniami innego wyznania, mimo, iż np. w Biblii (List do Koryntian bodajże) jest wyraźnie nakazane zakrycie ciała, nie mówiąc o licznych obrazach przedstawiających Marię, matkę Jezusa (PzN) - także ma zakrytą głowę.

Hijab - owszem - w zimie nie sprawia trudności - wręcz przeciwnie.
A w lecie - ja nie widzę problemu. Przede wszystkim nie ma odgórnego nakazu, by nosić cały strój w czarnym kolorze. A nawet jak już nałożyłam ubranie, łącznie z chustą w tej barwie, nie było różnicy.
Poza tym hijab - mam tu na myśli cały styl ubierania się (jak powinno się to rozumieć) - ma to do siebie, iż powinien być luźny - co sprawia, iż jest przewiewny. Wiesz - taka mała, prywatna klima z ubrania. I muszę Ci powiedzieć, że właśnie w długim rękawie i spódnicy do kostek (wszystko bawełniane w przypadku ciężkiego upału) było mi chłodniej, niżbym miała wystawiać gołą skórę na słońce.
No i nie ryzykuję przebarwień naskórka - nie mówiąc o zmianach nowotworowych :)

Co do hijabu i całego tematu ubioru - pozwolę sobie wyrazić własną opinię - odnoszę wrażenie, że największe "halo" robią z tego te osoby, które nie mają z tym nic wspólnego - mam na myśli niemuzułmanów, którzy ubierają się jak chcą itd.
Ani ja, ani żadna ze znajomych mi muzułmanek nie rozumie po co jest prowadzonych tyle dyskusji na temat sensu zakrywania ciała, powodów itd. Niektóre rzeczy się po prostu akceptuje, bez kwestionowania ich. Oczywiście odpowiemy na każde pytanie związane z kwestią zakrywania ciała i jak to wygląda na co dzień - unikniemy w ten sposób szerzenia nieprawdziwych informacji.

W razie kolejnych pytań z serii " z życia wzięte - a jak to tak?" - zapraszam na priva.

insect 

Wysłany: Pon 30 Sty, 2006 19:14   

Ja mam pytanie nieco odbiegające od tematu dyskusji, ale też nie do końca ściśle związane z tematem tutejszym. Czy można np spotkać się z jakimiś muzułmanami, by porozmawiać op tej wierze, zwyczajach itp? Ciekawi mnie to, a przecież na stronach nie zawsze znajdzie się to, czego się szuka...
PS. jestem katolikiem i wiary zmienić nie zamierzam, co jednak nie przeszkadza mi w poznawaniu Islamu i Koranu :) ...

Tomasz 

Wysłany: Pią 03 Mar, 2006 21:57   Szukam Muzułmanów z łodzi!!!!!!:)

Witam wszystkich szukam muzułmanów z łodzi:)nie jestem muzułmanienem ale szukam poniewaz sie interesuje islamem i chciałbym poznac muzułmanów:)

Marek

Wysłany: Pon 17 Kwi, 2006 22:39   

Może ktoś z zach-pom ?

maria_magdalena 

Wysłany: Czw 20 Kwi, 2006 18:15   

Basima!
piszesz ze jako ochrzczona od urodzeniah chrzescijanka nie mialas szansy w wyborze religii,a chrzescijanstwo poznalas w ciagu 2 lat lepiej niz kiedy bylas katoliczka przez 18 lat.
kogo chcesz oszukac dziewczyno,bo na razie tylko siebie oszukujesz.
muzulmanie wogole sa od urodzenia muzulmanami,nie maja zadnej szansy na poznanie innych religii,a nawet jesli stana sie wyznawcami innej religii,to wiedza,ze umra.
chrzescijanstwo poznalas w ciagu 2 lat bycia w islamie lepiej niz przez 18 lat bycia katoliczka?nie osmieszaj sie,bo tylko udowaniasz ze nawet chrzescijanstwa dobrze nie znalas.a co ci moze koran powiedziec o chrzescijanstwie ze tak dobrze je teraz poznalas?
niech Bog jedyny wam wybaczy.
moze w przyszlosci bedziecie zalowac swoich pochopnych,naiwnych decyzji,moze nie.niech Bog bedzie z wami.

cuthead

Wysłany: Pon 03 Lip, 2006 17:34   

maria_magdalena napisał/a:
Basima!
piszesz ze jako ochrzczona od urodzeniah chrzescijanka nie mialas szansy w wyborze religii,a chrzescijanstwo poznalas w ciagu 2 lat lepiej niz kiedy bylas katoliczka przez 18 lat.
kogo chcesz oszukac dziewczyno,bo na razie tylko siebie oszukujesz.
muzulmanie wogole sa od urodzenia muzulmanami,nie maja zadnej szansy na poznanie innych religii,a nawet jesli stana sie wyznawcami innej religii,to wiedza,ze umra.
chrzescijanstwo poznalas w ciagu 2 lat bycia w islamie lepiej niz przez 18 lat bycia katoliczka?nie osmieszaj sie,bo tylko udowaniasz ze nawet chrzescijanstwa dobrze nie znalas.a co ci moze koran powiedziec o chrzescijanstwie ze tak dobrze je teraz poznalas?
niech Bog jedyny wam wybaczy.
moze w przyszlosci bedziecie zalowac swoich pochopnych,naiwnych decyzji,moze nie.niech Bog bedzie z wami.

Mario Magdaleno nie zgadzam się z Tobą. Katolicyzmu nie można porównać do Islamu. Zaangażowanie katolików co do swojej religi (przykład Polska) jest beznadziejny !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! katolicy oszukują sami siebie. "Moralni" księża, którzy powinni dawać dobry przykład powodują, że spora część wiernych niepraktykujących jeszcze bardziej odwraca się od swojej religi.

Salima 
Salam Alaykum

Wysłany: Czw 31 Sie, 2006 23:53   

Salam Alejkum,

jestem Muzulmanka z NIemiec ale jestem Polka, szukam kontaktu z siostrami Muzulmankami z Polski, interesuje mnie wasza sytuacja w Polsce.
Mam 30 lat i od 15 lat mieszkam w Niemczech.
Chetnie podyskutuje z czetnymi , co chca przejs na Islam,
Allahu Akbar,
Salam Alejkum wa Rahamtulah wa Barakatuh

Rafael

Wysłany: Czw 07 Wrz, 2006 17:06   

Witam;
Mieszkam w Kujawsko-pomorskim(Toruń, Bydgoszcz, Włocławek). coraz bardziej utwierdzam się w tym by przejść na islam. Szukam kontaktu z muzułmanami z kujawsko-pomorskiego

rafał

Sadullah

Wysłany: Czw 12 Paź, 2006 16:10   

Chętnie spotkam się z wierzącym z Opola i okolic.

-kontakt: sunshine91@onet.eu

sowa 
sowa

Wysłany: Wto 27 Lut, 2007 23:06   

Witam.
Bardzo mi przyyro,że "katolicy" wypowiadają się tak o islamie.Byłem katolikiem ale ta wiara jest tak odpychająca i zmieniona przez ludzi dla własnych celów.Chrześcijanie okłamują się sami,że ich wiara jest najlepsza i jedyna.Mają ograniczoną wiedze na temat swojej religi i Boga bo modlą się do "pośredników" świętych itp.Sam nigdy tego nie rozumiałem jak mówili: do tego św.iętego po to a do tego o to.A kto ich zrobił świętymi?Jest to religia :"od ludzi dla ludzi" a Islam:"od Boga dla ludzi".Tym to się też różni,że gdy czytam Koran to jestem szczęśliwy i czeje tam słowa Boga, a NT to tylko zbiór Ewangeli pasujących do doktryny Kościoła(nazwa instytucji).A najdziwniejsze jest to, że ksieża zgadzają się w wielu sprawach dotyczących wiary i zasad postępowania.Zgadzają się, że wiara od Boga jest logiczna ale zapytani o trójce milkną wiec...
Znam Chrześcijaństwo od dzieciństwa i wiem jak to wygląda :|
Pozdrawiam.

mursal

Wysłany: Sob 03 Mar, 2007 21:57   Szukam muzulmanow z Opola

Witam
Szukam kontaktu z muzulmanami z Opola lub okolicy, z Wroclawia rownież

fuksia@wp.pl

sowa 
sowa

Wysłany: Nie 04 Mar, 2007 17:15   

Witam

Szukam meczetu w okolicy Tarnowa,Krakowa lub Rzeszowa.

mój mail:grande_duc@onet.pl

leila

Wysłany: Czw 15 Mar, 2007 00:03   

sowa napisał/a:
Witam.
Bardzo mi przyyro,że "katolicy" wypowiadają się tak o islamie.Byłem katolikiem ale ta wiara jest tak odpychająca i zmieniona przez ludzi dla własnych celów.Chrześcijanie okłamują się sami,że ich wiara jest najlepsza i jedyna.Mają ograniczoną wiedze na temat swojej religi i Boga bo modlą się do "pośredników" świętych itp.Sam nigdy tego nie rozumiałem jak mówili: do tego św.iętego po to a do tego o to.A kto ich zrobił świętymi?Jest to religia :"od ludzi dla ludzi" a Islam:"od Boga dla ludzi".Tym to się też różni,że gdy czytam Koran to jestem szczęśliwy i czeje tam słowa Boga, a NT to tylko zbiór Ewangeli pasujących do doktryny Kościoła(nazwa instytucji).A najdziwniejsze jest to, że ksieża zgadzają się w wielu sprawach dotyczących wiary i zasad postępowania.Zgadzają się, że wiara od Boga jest logiczna ale zapytani o trójce milkną wiec...
Znam Chrześcijaństwo od dzieciństwa i wiem jak to wygląda :|
Pozdrawiam.

El salam alejkum. Cytuje powyzsze slowa poniewaz uwazam ze jest w tym duzo prawdy. Jestem nowa tu na Forum. mieszkam od 13 lat w Szwecji i tutaj przyjelam Islam. jestem bardzo mile zaskaczona ze jest w Polsce tak wiele siostr i braci muzulmanow. szczegolnie radosne jest gdy czytam ze tak mlodzi ludzie przyjmuja Islam. Do "sowy" mam pytanie z czystej ciekawosci: czy twoi rodzice albo inni czlonkowie rodzíny tez sa muzulmanami czy tylko ty? i jak twoja rodzina przyjela twoja decyzje. pozdrawiam. Allah maaku ( niech Allah bedzie z wami)

.

[ Dodano: Czw 15 Mar, 2007 12:56 ]
A.S.H. napisał/a:
...uczy wdziecznosci,wdziecznosci Bogu za to kim jestesmy.za to co mamy i za to czego nie mamy.Jestem muzulmanka,chora nie jestem Olenko, zdrowie mi dopisuje.A ty nie zrozumiesz religi po przeczytaniu "paru wersetow Koranu".Dowiedz sie prosze ile zon mieli prorokowie z Bibli np.Dawid,Abraham itd.Jestem mezatka, szczesliwa mezatka,maz "ARAB"nigdy nie podniosl na mnie reki.Wspolczucie zostaw sobie,i tym wszystkim kobietom ktore sa maltretowane przez mezow katolikow.Jezeli chodzi o spadek po zmarlym to mialas bledne informacje,dzieci maja duzy udzial,tak jak i zona.W Koranie jest to szczegolowo opisane.Przepraszam jesli kogos urazilam.

Podzielam twoje zdanie A:S:H:. Moj maz to rowniez "ARAB". Nigdy, przenigdy nie podniosl na mnie reki. Nawet nie krzyknal. Moje dzieci maja wspaniale dziecinstwo. Nie takie jak wiele polskich dzieci ma.Wieczny strach przed tym w jakim stanie tatus dzis przyjdzie, czy znowu bedzie krzyczal i bal sie do bitki...Obiecalam sobie ze nigdy nie wyjde za maz jesli nie znajde takiego mezczyzny ktory by nawet nie powachal zakretki, nie mowiac o piciu. I takiego znalazlam. Mam 32 lata, jestem mezatka od 12 lat. Co dzien dziekuje Bogu za to ze to wlasnie ja dostalam tego wspanialego czlowieka za meza. Do A.S.H.: chetnie bym z toba "pomejlowala" . Jesli to dla ciebie ok, napisz cos. Moj mail: dorota-leila@hotmail.com

Allah maaku.

sowa 
sowa

Wysłany: Sob 17 Mar, 2007 17:42   

Salam.
Leila dziękuje za słowa uznania dla Polaków idących prostą drogą:)
A w sprawie moich rodziców to ojca nie znam, a Matka i Ojczym są ateistami więc za powszechną modą (35 mil z hakiem) jaka obowiązuje w Polsce byłem Chrześcijaninem.Wiec moje podejscie do Islamu było wiadome ale po zaglądnięciu do drzewa genealogicznego okazało się ze pochodze od Tatarów.No i małe zdziwienie ale potem zaczołem coś tam czytac na ten temat no i proszę :D
Polecam wszystkim pogrzebać w przeszłości, z doświadczenia wiem, że warto :)
Hmm.. jak to przyjeli?To jest bardzi dziwne bo nie przyjeli tylko się przyzwyczaili tzn. zmiana jadłospisu była dosyć łatwa ale, że niepije wina do objadu to już ciężka sprawa :( ale co tam.Niebyło żadnych krzyków tylko jak to ateiści "gupi jesteś" tak sobie żartowali.Reszta rodziny się nie interesuje a z innymi straciłem całkowicie kontakt(trzeba poświęcić pare "mocherów" aby być szczęśliwym).
No chyba odpowiedziałem na wszystko:)
Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu