Untitled Document powrót do strony >>> www.muzulmanie.com
www.muzulmanie.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
JEŻELI SZUKASZ KONTAKTU Z WIERNYMI ISLAMU ZE SWOJEGO TERENU
Autor Wiadomość
moderator
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Maj, 2004 00:21   JEŻELI SZUKASZ KONTAKTU Z WIERNYMI ISLAMU ZE SWOJEGO TERENU

NAPISZ DO NAS E-MAIL,A NAPEWNO SKONTAKTUJEMY CIĘ Z BRAĆMI LUB SKIERUJEMY CIĘ DO NAJBLIŻSZEGO MECZETU

ALLAH AK'BAR

allajah

Wysłany: Pią 23 Lip, 2004 20:13   

szczecin, orientujetsia kago ja moge tu spotkac ? :)

SiR_RzEzNiK
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Paź, 2004 20:16   

Nigdy bym się nie nawrócił na wiare szmaciarzy i kłaniał bym się na dywaniku frajerskiej Arabii Saudyjskiej.

gosia

Wysłany: Sro 27 Paź, 2004 21:00   

Wiara szmaciarzy?Jestem katoliczką,ale przepraszam nie moge takiego czegoś spokojnie słuchać! Mógłbyś swoje zdanie wyrażać w mniej obraźliwy sposób.

Olenka22

Wysłany: Wto 03 Maj, 2005 13:29   

czego takiego dobrego uczy Wasza religia? Tego, ze maz moze miec 4 zony, moze je bic? Ludzie, dla mnie muzulmanie to chorzy ludzie. Nigdy nie zrozumiem tej religi. Rozumiem, ze religia nakazuje, zabrania, trzeba przestrzebac pewnych zasad, ale... to jest dla mnie przesada. Nie wiem jakie sa poczatki islamu, kto ja wymyslil, wspolczuje tylko kobietom islamu. I ich dzieciom. Bo nie daj Boze cos sie stanie to caly majatek idzie w rece rodziny zmarlego meza, nie zony, tylko rodzicow,braci itd. Czytalam pare wersetow Koranu.
Wspolczuje wam. Nie jestem rasistka, nikogo nie wyzywam. Mieszkam za granica i roi sie od Muzulmaninow itp. Oni tez sa ludzmi, chca zyc w pokoju, bez strachu czy przezyja jutrzejszy dzien. Szkoda mi ich bo to tez ludzie ktorym nalezy sie pokoj. Ale nawiazuje do religii.
Ojejku, nie wiem co mam pisac wiec koncze. Przepraszam, jesli kogos urazilam. Pozdrawiam.

A.S.H.

Wysłany: Pon 09 Maj, 2005 10:26   odp.dla Olenki

...uczy wdziecznosci,wdziecznosci Bogu za to kim jestesmy.za to co mamy i za to czego nie mamy.Jestem muzulmanka,chora nie jestem Olenko, zdrowie mi dopisuje.A ty nie zrozumiesz religi po przeczytaniu "paru wersetow Koranu".Dowiedz sie prosze ile zon mieli prorokowie z Bibli np.Dawid,Abraham itd.Jestem mezatka, szczesliwa mezatka,maz "ARAB"nigdy nie podniosl na mnie reki.Wspolczucie zostaw sobie,i tym wszystkim kobietom ktore sa maltretowane przez mezow katolikow.Jezeli chodzi o spadek po zmarlym to mialas bledne informacje,dzieci maja duzy udzial,tak jak i zona.W Koranie jest to szczegolowo opisane.Przepraszam jesli kogos urazilam.
Ostatnio zmieniony przez A.S.H. Sro 11 Maj, 2005 17:23, w całości zmieniany 1 raz  

dżumana

Wysłany: Pią 29 Lip, 2005 14:30   Re: odp.dla Olenki

A.S.H. napisał/a:
...uczy wdziecznosci,wdziecznosci Bogu za to kim jestesmy.za to co mamy i za to czego nie mamy.Jestem muzulmanka,chora nie jestem Olenko, zdrowie mi dopisuje.A ty nie zrozumiesz religi po przeczytaniu "paru wersetow Koranu".Dowiedz sie prosze ile zon mieli prorokowie z Bibli np.Dawid,Abraham itd.Jestem mezatka, szczesliwa mezatka,maz "ARAB"nigdy nie podniosl na mnie reki.Wspolczucie zostaw sobie,i tym wszystkim kobietom ktore sa maltretowane przez mezow katolikow.Jezeli chodzi o spadek po zmarlym to mialas bledne informacje,dzieci maja duzy udzial,tak jak i zona.W Koranie jest to szczegolowo opisane.Przepraszam jesli kogos urazilam.

Pozamiataj swoje podwórko i współczuj tym wszystkim kobieto które są mordowane przez swoich ojców , braci, mężów w imię honoru rodziny.

Żgadzam się jednak że przemoc wobec kobiet niezależnie od wyznania , pochodzenia, rasy jest czymś złym i powinna być zwalczana!!!

just.maysun 

Wysłany: Pią 29 Lip, 2005 15:15   

jezeli tak z tym sie zgadzasz to powinienes napisac:Pozamiatajmy nasze podwórka i współczujmy tym wszystkim kobietom które są mordowane przez swoich ojców , braci, mężów pod wplywem alkoholu, w naplywie zazdrosci, w"nieznacznych" sytacjach, dzieciom gwalconych przez wlasnych ojcow, rodzicom ktorych corki nigdy nie wrocily z dyskotek, synowie zakonczyli jazde na drzewie, dzieciom-bekartom odrzucone przez spoleczenstwo, starym rodzicom dogasajachym w domach starosci,homoseksualnym kolezankom i kolegom umierajacym na aids...
kontynuowac dalej?

dobrze ze jednak nie obwiniasz za wszystkie nieszczescia muzulmanskich kobiet ich mezczyzn :wink:

powiem ci jako ciekawostke: znam wieeeeeeeele muzulmanskich kobiet ktore w malzenstwie to akurat one "nosza" spodnie... :D

dżumana

Wysłany: Pią 29 Lip, 2005 17:57   

pozamiataj swoje podwórko było odpowiedzią na wcześniejszy post, niektóre " siostry" wprawiły się idealnie w wykręcaniw kota ogonem wygląda to tak

muzułm. : coś jest białe
niemuzułm: coś nie jest białe , dowód z książki
muzułm. : a Polacy piją alkohol

i żadnej konstruktywnej dyskusji.

Zgadzam się , ze w każdym powtażam każdym społ. jest za dużo przemocy, (AIDS występuje też w krajach muzułmańskich, homoseksualiści też , nieślubne dzieci nie są juz wstydem , a przynajmniej ich matki mają możliwość ich urodzenia - nikt ich nie zabija z powodu ciąży,)
problem tkwi w karaniu takich przestępstw, w Eurpoie dostają za to wyroki, a wkrajach muzułmańskich z reguły sprawy nawet nie trafiają do sądu.

just.maysun 

Wysłany: Pią 29 Lip, 2005 19:18   

dżumana napisał/a:

problem tkwi w karaniu takich przestępstw, w Eurpoie dostają za to wyroki, a wkrajach muzułmańskich z reguły sprawy nawet nie trafiają do sądu.

czy na pewno?
w krajach europejskich takie zycie jest normalne
panny z nieslubnymi dziecmi, trojkaty, rozbijanie malzenstwa
wyroki, tak dostaje sie je. gdy ktos popelni morderstwo i sie wyspowiada u ksiedza jest juz rozgrzeszony. i za kazdym innym razem gdy ukradnie, pobije, zgwalci...
w krajach muzulmanskich jest to grzechem potepianym przez Allaha i ludzi.
dlatego tak maly procent muzulmanow dopuszcza sie takich rzeczy - oczywiscie oprocz tych zeuropaizowanych ktorych kultura nie odbiega od tej pierwszej grupy.

wszedzie zdarzaja sie zle rzeczy lecz u muzulmanow rzadziej niz w europie a jesli juz do czegos dojdzie i jakas amerykanska dziennikarka o tym sie dowie to z cala pewnoscia bedzie do wiadomoscia miesiaca na wszystkich kanalach telewizyjnych!
a jakis amerykanski nastolatek latajacy z bronia w szkole zabijajac pol swojej klasy i na koniec siebie to juz normalka nie zaslugujaca nawet na wzmianke.
jedno slowo na temat "nauki: tv o islamie: PROPAGANDA!

gdyby islam byl na prawde taki zly to czy myslicie ze rocznie tyle ludzi by przyjmowalo islam? nikt ich nie zmusza nie szantazuje, oni sami wypowiadaja szahade z wlasnego wyboru.
nie widze sensu wyklocania sie w co kto wierzy jest lepsza bo to do niczego nie doprowadzi. wy masie swoja wiare (choc to co widze wiara chrzescijam jest bardzo slaba, taka 2 razy do roku:na wielkanoc i boze narodzenie) a my swoja. ja mam duzo wiary bo jako dorosla osoba zrozumialam i zaakceptowalam przeslanie islamu, mam wystarczajace powody by wierzyc w Stworce i jest mi z tym dobrze.

goj

Wysłany: Sob 30 Lip, 2005 00:24   

just.maysun napisał/a:
gdy ktos popelni morderstwo i sie wyspowiada u ksiedza jest juz rozgrzeszony. i za kazdym innym razem gdy ukradnie, pobije, zgwalci...
Buhahaha no to chyba zostane katolikiem:) mowisz ze unikne kary jak sie wyspowiadam??:)

A co z morderstwami honorowymi w krajach muzulmanskich??
:P

just.maysun 

Wysłany: Sob 30 Lip, 2005 12:57   

a nie jest tak?
spowiedz i pokuta - jakies 10 zdrowasiek odpuszcza grzechy czyz nie tak jest?

co do zbrodni honorowych to juz nie jeden raz ten temat byl przerabiany na wielu forach a ja jakos nie widze powodu aby rozpoczynac to i tutaj. po wyklocanie sie na ten temat odsylam do forum na www.arabia.pl a tam z pewnoscia ktos zechce z toba sie powyklocac

powiesz: uciekam? boje sie przegranej?
alez myslisz sie.
nie wyslesz przeciez listu u krawcowej ale na poczcie.
arabia jest odpowiednia "poczta" :twisted:

dżumana

Wysłany: Pon 01 Sie, 2005 13:48   

Rozgrzeszenie jest drugą szansą, jaką dostaje człowiek aby zmienić swoje zachowanie, to nie jest tak, że Bog nie pamięta i po spowiedzi czysta kartka, wyznajesz swoje grzechy i żałujesz za nie, przyżeczenie poprawy jest jednym z warunków dobrej spowiedzi, bez tego spowiedź jest nieważna. Nie jest istotne to co widzą ludzie ważne jest co człowiek ma w sercu, a co do karania. Skazanie na więzienie nie wyklucza przebaczenia i dania możliwości powrotu do społeczeństwa. Nikt nie powinien potępiać grzesznika w sensie wiary bo Jezus nikogo nie potępił. Karę za grzechy da Bo na sądzie ostatecznym, nie ludziom to jest dane.Ludzie karzą wg ludzkiego prawaq Bóg zrobi to wg swojego.

Co do nieślubnych dzieci myślisz że lepszym rozwiązaniem jest spalić dziewczynę za to że zaszła w ciążę przed ślubem?

Trójkąty w islamie też są jak facet sobie weźmie drugą żonę :lol: , nie oburzaj się dla mnie czy to legalna żona czy kochanka nie ma znaczenia bo mąż jest moim mężem i z nikim go nie dzielę .

zbrodnie honorowe na arabia pl. ustalone zostało, że to nie ma związku z islamem tylko z kulturą danego regionu, dlaczego wię nie słychać o takich zbrodniach wśród innych wyznań żyjących w tamtych rejonach?

Ludzie przyjmując islam z reguły niewiele o nim wiedzą czytają tylko cukierkowe strony typu planeta islam, a potem są zdziwieni, dużo kobiet przyjmuje islam bo robi to dla swoich mężów. ile można przeczytać postów typu spotkałam cudownego mężczyznę znamy się już miesiąc i wiem że chciałabym przyjąć islam, gdzie mogę to zrobić? nie przeczę są ludzie którzy zmienili religię po wielu latach studiowania nowej wiary, ale to nieliczne grono.

just.maysun 

Wysłany: Pon 01 Sie, 2005 15:53   

z tymi "cukierkowymi" muzlmankami nie trzeba za daleko szukac, na tym forum choc tak malutkim, nie jedna ci sie uda znalezc :lol:

Basima 

Wysłany: Pią 16 Wrz, 2005 02:05   

Salamalejkum Bracia i Siostry!
Witajcie uczestnicy forum.

Tak, ja należę do 'cukierkowych' muzulmanek. Internet jest dla mnie jak na razie najlepszym zrodlem wiedzy nt. Islamu, a to dlatego chociazby ,ze dzieki niemu mam mozliwosc kontaktu z bracmi i siostrami mieszkajacymi w roznych czesciach swiata.
Jestem muzułmanką od dwóch lat, wciąż jeszcze niewiele wiem, ciągle jest mnóstwo rzeczy, których muszę się dowiedzieć...Ale...Chrześcijaństwo, a dokladnie katolicyzm został mi narzucony,nie uczyłam się go, to nie ja podjęłam decyzję o tym, że chcę być ochrzczona. W ciągu dwóch lat dowiedziałam się więcej na temat Islamu i (podkreślam- i) chrześcijaństwa, niż przez 18 lat na temat katolicyzmu.

Temat tego forum to "CHCĘ PRZEJŚĆ NA ISLAM"
Więc jak? Jest ktoś chętny? :)

Ma as"Salama

Odpowiedz do tematu