Untitled Document powrót do strony >>> www.muzulmanie.com
www.muzulmanie.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
przerażacie mnie!!!
Autor Wiadomość
dżumana

Wysłany: Sro 03 Sie, 2005 12:20   

just.maysun napisał/a:
dżumana napisał/a:
nie sądzisz chyba że normalni ludzie uwierzą że zmachy 9/11 to amerykanie sobie sami wymyślili i przeprowadzili? może w telewizji puszczali film wcześniej nakręcony w Hollywood? skarbir tunel powietrzny którym leciały te samoloty wcale nie musiał być oddalony od WTC nie wiadomo ile , a poza ty co piloci lecą cały czas tym samym torem bo orientują sdię po chmurach?Zastanów się jakie brednie wypisujesz a potem pomyśl dlaczego nikt oprócz paru nawiedzeńców w nie nie wierzy.

dzumana : systemy nawigacyjene, mowi ci cos te okreslenie? a moze radary?

kochana, radze ci troche polatac samolotem to moze ci sie rozjasnie i zrozumiesz ze pilot nie leci "po chmurach" - sto metrow prosto a przy obloku skrec w prawo...

zrozum co czytasz w pierwszej kolejności, a dopiero potem komentuj?

El Jefe
Gość
Wysłany: Sob 06 Sie, 2005 12:06   

Cytat:
od kilku lat regularnie latam samolotem - miedzynarodowe loty, czasami trwajace po 12+ godzin, i NIGDY mi sie nie zdazylo aby samolot ladowal w sasiednim miescie co byloby nie tylko dla pasazerow zaskoczeniem ale rowniez i dla samego pilota. to tylko moze sie zdazyc w polsce ale z cala pewnoscia nie w ameryce a juz na pewno nie w takiej sytuacji gdy samoloty pasazerskie przez "pomylke" przelatuja nad bazami wojskowymi...

Uważaj tylko żebyś następnym razem przez jednego ze swoich kolegów nie wylądowała na jakimś wieżowcu.

just.maysun 

Wysłany: Sob 06 Sie, 2005 23:42   

El Jefe napisał/a:
Cytat:
od kilku lat regularnie latam samolotem - miedzynarodowe loty, czasami trwajace po 12+ godzin, i NIGDY mi sie nie zdazylo aby samolot ladowal w sasiednim miescie co byloby nie tylko dla pasazerow zaskoczeniem ale rowniez i dla samego pilota. to tylko moze sie zdazyc w polsce ale z cala pewnoscia nie w ameryce a juz na pewno nie w takiej sytuacji gdy samoloty pasazerskie przez "pomylke" przelatuja nad bazami wojskowymi...

Uważaj tylko żebyś następnym razem przez jednego ze swoich kolegów nie wylądowała na jakimś wieżowcu.

he he he, a wiesz co - to nie bedzie wcale takim zlem lecz szybszym spotkaniem z Allahem (su) :)

goj

Wysłany: Wto 16 Sie, 2005 16:38   

[quote="just.maysun"]he he he, a wiesz co - to nie bedzie wcale takim zlem lecz szybszym spotkaniem z Allahem (su) :) [/quote] I tu widac o co wam chodzi:P

Holy Knight

Wysłany: Pon 06 Lut, 2006 01:15   

just.maysun napisał/a:
gosciu, a ameryka moze tak manipulowac calym swiatem? klamiac, buntujac, mordujac innych?!?!?!?!?
kto im dal to prawo???
dlaczego wszyscy sa tacy slepi i nie widza tego co sie tu naprawde dzieje!!!

kto morduje niewinnych, tylko muzulmanie?
zalosne jak wszyscy ladnie spiewaja na jedna nute...

WTC, niby niespodziewany atak... wiec jaka musi odleglosc przeleciec samolot zbaczajac z trasy aby w koncu ktos z wierzy zauwazyl ze cos jest nie tak???

na prawde mam juz dosc tej waszej krotkowzrocznosci, nie mam zamiaru juz sie wypowiadac na temat terrorystow i "niespodziewanych i brutalnych atakow na niewinnych ludzi"!

Polskie głąby (sama jestem Polką i Patriotką, ale polskie głąby przerażają mnie) sa niestety niedouczone i nieciekawe niczego więcej niż czubek własnego nosa.

Gdyby znali języki, choćby angielski, mogliby może poczytać i pooglądać (do tego nie trzeba znac języków) na necie co tak naprawdę się stało, kto jest terrorystą i kto tu tak naprawdę kogo torturuje, vide; niewinni ludzie w Abu Ghraib, W tym kobiety i dzieci!!! Reżim USA PRZYZNAŁ SIĘ OSTATNIO DO TRZYMANIA 80 TYSIĘCY LUDZI w różnych więzieniach świata. Możemy byc pewni, że są oni torturowani.

Widzę, że tylko ludzie z zagranicy mają odpowiednią perspektywę. W tutejszym zaścianku ciemnogórd :(

Sharp-shooter
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Cze, 2006 12:20   

Holy Knight napisał/a:
Polskie głąby (sama jestem Polką i Patriotką, ale polskie głąby przerażają mnie) sa niestety niedouczone i nieciekawe niczego więcej niż czubek własnego nosa.

Gdyby znali języki, choćby angielski, mogliby może poczytać i pooglądać (do tego nie trzeba znac języków) na necie co tak naprawdę się stało, kto jest terrorystą i kto tu tak naprawdę kogo torturuje, vide; niewinni ludzie w Abu Ghraib, W tym kobiety i dzieci!!! Reżim USA PRZYZNAŁ SIĘ OSTATNIO DO TRZYMANIA 80 TYSIĘCY LUDZI w różnych więzieniach świata. Możemy byc pewni, że są oni torturowani.

Skąd ta pewność? Ale przyznaję, bardzo możliwe, że są torturowani. W Abu Ghraib zapewne siedzieli również i niewinni; Amerykanie mają pewien defekt - dość często miewają pomyłki. To fakt.

Ale USA nie jest państwem reżimowym (jak np. Libia, Iran, Pakistan itp.) tylko demokracją. Chyba jest różnica, nie?

anka141 

Wysłany: Wto 04 Lip, 2006 16:12   

Moim zdaniem zamachy terrorystyczne nie są zgodne z Koranem. Co prawda nie zdążyłam przestudiować jeszcze całej Księgi, ale z tego co zrozumiałam do tej pory, Islam sam w sobie jest religią nastawioną pokojowo. Możliwe, że terroryści rozumują w ten sposób, iż trzeba się po prostu odpłacić za krzywdy wyrządzane ich narodom, ale myślę, że tak w gruncie rzeczy to takie odpłacanie się jest bezsensowne. Przecież zamachy wykonywane są na ludziach zupełnie przypadkowo znajdujących się w danych miejscach. Niech odpłacają się na tych osobach, które rzeczywiście im te krzywdy wyrządziły. Ile dzieci ginie w takich zamachach..? czy one wyrządziły muzułmanom jakąś krzywdę? Czy ich dostateczną winą jest to, że urodziły się w demokratycznym kraju? Skoro islam wyznaje zasadę :"oko za oko..." to niech tą zasadę wciela w życie skutecznie i rzeczywiście sprawiedliwie. Dlaczego np ja mam czuć dyskomfort z powodu zagrożenia przez szalonych jihadistów skoro nie zrobiłam im nic złego? Poza tym po jeszcze paru takich zamachach muzułamanie będą w naszym społeczeństwie postrzegani jako krwiożercze bestie, których głównym celem egzystencji jest zabijanie innych ludzi...obojętnie czy brali udział w jakichś zamachach, czy są uczciwymi ludźmi wiodącymi spokojne życie. Spójrzcie, jak wiele dobra można uczynić tylko samym szacunkiem dla drugiego człowieka i jego życia. Śmierć tylko niszczy...Zamach na WTC spowodował śmierć mężów, żon, córek, synów, babć, dziadków, sióstr i braci...Czy to jest pokój? Coś zmierza w niewłaściwym kierunku.

Aladyn

Wysłany: Pią 22 Wrz, 2006 22:45   Re: przerażacie mnie!!!

kuba-katolik napisał/a:
Jakiś koleś sie pyta jak skonstruowac bobe, inny na forum pisze że "okupanci" zabili w Iraku 100000 ludzi. Skąd wy to wszystko wiecie? A policzcie ile ludzi (wyznawców islamu) zginęło z rąk ludzi Husajna co? Dzień w dzień z rąk ludzi Zarkawiego (czy jak się go tam pisze) ginie kilkadziesiąt osób i co? ok prawda? to pasuje!!! Prawie 3000 ofiar w Nowym Jorku, Kilkadziesiąt osób zabitych w atakach na ambasady w Afryce, ponad 600 osób w Syettle! I wszystko w imie Koranu? Szkoda mi was bo z tej waszej walki nic nie będzie. Przykro mi to pisac ale chrześcijanie na waszym poziomie to byli kilkaset lat temu-w czasach wypraw krzyżowych w których troche oberwaliście. A może za to sie mścicie dzisiaj co? Nie wiem czego wy chcecie! Czytałem Koran (z ciekawości) i nic tam nie wyczytałem o mobilizowaniu was do walki z "krzyżowcami" jak okreslacie chrześcijan. Powodem całej tej waszej walki jest bieda. a żeby to rozwiązac proponuje zacząc się bogacic. Macie ropę to zacznijcie ją wykorzystywac! ale na rynkowych zasadach a nie w sposób w jaki robił to Husajn. Serdecznie Was pozdrawiam i mam nadzieję że w jakiś cudowny sposób wyleczycie się z tej nienawiści.

Komentarz: popełniasz podstawowy błąd większości osób (również części muzułmanów): generalizujesz pewną włąsiwość psychiczną niektórych ludzi mieszkających na terenie państw w których większość mieszkańców stanowią muzułamnie. Zgadzam się z tobą, że są ludzie którzy zabijają bezprawnie w imię islamu (na pewno Bin Laden). Nie zapominajmy jednak o fakcie iż występują na świecie ugrupowania o podobnej ideologii nienawiści które z islamem nie mają nic wspólnego ale za to mogą być o podłożu chsześcijańskim bądź rasistowskim. W istocie rasizm jest wytworem zachodnim a nie wschodnim. Odnosząc się do historii, nie powstał by Kalifat o powierzchni większej od Imperium Rzymskiego gdyby nie tolerancja i liberalizm muzułmanów pierwszego pokolenia. "Nie ma przymusu w religii"-czytamy w Koranie. Ale mniejsza o to.
Twierdząc iż wszyscy muzułmanie są fanatyczni krzywdzisz muzułmanów wyznających, nazywany przeze mnie " islam oświecony". Są to ludzie otwarci, sympatyczni, gotowi na wszelką dyskusję i polemikę, wyrozumiali, tolerancyjni, otwarci na dialog. Chciałem tylko na to zwrócić uwagę.
Poczytaj co Arabowie dobrego zrobili w Andaluzji (wzór współżycia wyznawców religii objawionych), co osiągneli muzułmanie w historii myśli naukowej; co robią teraz ci z "wyszszej półki a na pewno czmienisz zdanie 8)

OOBE

Wysłany: Nie 16 Sie, 2009 14:53   

ja powiem tak...nie wierze zadnej z religii ....wiem jedno ....ze COS tam jest i nie jest TO napewno KTOS kto wzmaga posluszenstwa , zabijania lub nienawisci....ale wasza propaganda to juz przegiecie ISLAM ....jesli ktorys z was kogos skrzywdzi w jaki klowiek sposob to zapewnie mu "SZARJAT+40 dziwewic" takich jak nigdy nie widzial .....poczytalem troche ta stronke ale widze ze sa tu ludzie nacpani...albo sam juz nie wiem co....popatrzcie co wy sami chcecie dzieciakom waszym zafundowac !!! no co..?! ..a no SYF .....poczytajcie sobie FILOZOFOW ktorzy zadawali sobie pytania o zyciu, bogu i taklich tam......oni zyli 3000 lat temu ale ONI juz wiedzieli ze to wszystko to syf......kocham zycie,ludzi, spokuj !!! :???:

[ Dodano: Nie 16 Sie, 2009 15:00 ]
Aladyn ..wiesz co..piszesz logicznie :P ...ale ja jeszcze nie slyszalem o muzumanach lub kraju , ktory jest islamski i toleruje innych ....zreszta wsze prawo mowi wam jedno...ze kazdy ktory wierzy w cos innego jest BEee ...wiem ze sa ludzie z islamu ktorzy sa ok ale jest ich malo i sie boja...a szkoda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...mam takie pytanie czy wiesz o jakis islamskich misjach pokojowych co pomagaja inowierom na calym swieci bez zmiany wiary ?!

Wysłany: Pon 25 Paź, 2010 10:27   

Oczekuje na akceptację

taka prawda 

Wysłany: Pon 25 Paź, 2010 17:59   

Ja tutaj odniosę się tylko do jednych twych słów:"Nie ma przymusu jak pisze w Koranie"
To bardzo pięknie brzmi a jaka jest rzeczywistość?
Dlaczego ludzie są zmuszani którzy urodzą się w kraju muzułmańskim do pozostawania muzułmaninem pod karą śmierci?
Dlaczego gdy osoba świadomie chciałaby zmienić wyznanie to grozi się jej śmiercią?
Dlaczego kobiety są zmuszane by podcierać się lewą ręką?
Dlaczego mają zakrywać swe całe ciało?
Dlaczego po stosunku kobieta musi umyć obowiązkowo min.nos.?
Dlaczego dzieci,dziewczynki są zmuszane do małżeństwa z dorosłym mężczyzną przecież to raj dla dewianta pedofila?
Czy ktoś potrafi mi odpowiedzieć gdzie to w Koranie pisze?
Co do dziewczynek to kojarzę ale czy to nie kłóci się ze zdrowym rozsądkiem?
Czy pierwsza para ludzka była dziećmi lub jedno z nich było dzieckiem kiedy Bóg ich połączył węzłem małżeńskim?
Nie chcę się tu z nikim kłócić ale zastanawia mnie to i oczekuję pokojowej odpowiedzi.

Majida 
Majida

Wysłany: Sro 10 Lis, 2010 22:43   

Salaam ! Postanawiam bronić mojej religii . Wiecie dlaczego bo mam do tego prawo . Łatwo jest nas obrażać na wiele sposobów ataki terrorystyczne są przypisane muzułmanom i co kolwiek bysmy nie robili i tak sie z tego nie wytłumacze bo tylko winni sie tłumacza ja temu winna nie byłam . Modle sie codziennie przestrzegam i czytam Koran . Ramadan jest dla mnie miesiacem pokory jestem dobrym człowiekiem na tyle ile moge pomagam innym nawet tym których nie znam . Biore udział w wielu akcjach charytatywnych . Czy ja jestem zła czy mozna obrazac mnie za to co robie ?? Jesli obraziła bym kościół katolicki wiekszość chrzescijan wzieła by to za prywatne obelgi wiec dlaczego jak obraza sie moja religie nie mam prawa powiedzieć dosyc kiedy wiem i jestem swiadoma tego ze jestem dobrym człowiekiem dobra siostra dla innych ludzi . Więc prosze nie róbcie nam tego nie zamieniajmy sie w zwierzeta . Wybaczajmy sobie i starajmy sie zrozumieć i miłowac innych a świat bedzie lepszy . Każda wulgarna wypowiedż na forum bez wzgledy czy jest przez muzułmanina napisana czy przez katolika świadczy o jego religii i tym kim jest bo czy nie ejst zapisane w Koranie i bibli że mamy sie miłować ... może to złe słowo na nasze podłe czasy ale bądźmy dla siebie chodź troszke bardziej życzliwi

Wysłany: Nie 19 Gru, 2010 18:06   

Oczekuje na akceptację

Piotrek 
Piotr Grochowski

Wysłany: Sro 16 Sie, 2017 15:44   

Osobiście chciałbym, aby państwa arabskie, dzięki dochodom ze złóż gazu ziemnego i ropy naftowej, miały nowoczesne armie oparte o broń pancerną i elektronikę. Tak aby tragedia nalotów na Irak, nie powtórzyła się już nigdy więcej.

[ Dodano: Sro 16 Sie, 2017 15:50 ]
Osobiście jestem zwolennikiem przenikania się, a nie konfrontacji kultur i cywilizacji. Przypominam, że Irak do 1979 roku był krajem turystyki o wzorowej gospodarce. Nie ma bardziej społecznej religii niż islam. Koran wielokrotnie udowodnił, że potrafi z prawdami w nim zawartymi, dopasować się do zmian zachodzących w historii ludzkości. W jednym z dzisiejszych postów wspomniałem o partii Baas w Iraku i Syrii i latach 60. XX wieku w świecie egipskim. Co szkodzi młodemu muzułmaninowi pomodlić się w domu, pójść do meczetu i poznać sympatyczną dziewczynę.

Odpowiedz do tematu