Untitled Document powrót do strony >>> www.muzulmanie.com
www.muzulmanie.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ogólnie o wszystkim
Autor Wiadomość
rocklee

Wysłany: Nie 28 Lis, 2010 22:33   Ogólnie o wszystkim

Witam!

Zapewne nie wiecie, ale jestem katolikiem, ale nie takim nawiedzonym , który uważa swoją wiarę za jedyną i słuszną. Jestem z tych tolerenacyjnych, który uważa każdą religię wierzącą w Pana Boga za równą swojej. Dla mnie Pan Bóg/Allah/Jahwe to ta sama postać. Co do rozlewu krwi na Bliskim Wschodzie to ubolewam, że tyle Jej przelano zarówno krwi arabskiej jak i niearabskiej. Dla mnie każde życie jest święte i nie ma usprawiedliwienia dla odbierania życia sobie czy komuś. To co się dzieje teraz tam to ta sama sytuacja, gdy było średniowiecze a "chrześcijanie" wielokrotnie napadali na Ziemię Świętą i mordowali niewinnych ludzi zarówno Arabów, Żydów jak i Inne ludy. Wiem też, że dopóki my nie zaczeliśmy Wypraw Krzyżowych przeciw Wam to Wy żyliście z Nami i Żydami w bardzo dobrych stosunkach. Wasz dżihad jest odpowiedzią na naszą świętą wojnę. Wasi fundamentaliści to tacy sami nawiedzeni nie w tą stronę ludzie tak jak nasze mohery. Wiem, że miłujecie pokój i miłość tak jak i chrześcijanie, ale co innego być w swojej wierze i nią kroczyć, a co innego być wierze i robić na wspak. Co do Izraela te ziemie, które teraz zamieszkują to od zarania dziejów były ich ojczystymi ziemiami. Wypędziło Ich stamtąd Cesarstwo Rzymskie, dlatego przez bardzo długi okres żyli daleko od swej ojczyzny. Tak wiem zaraz będziecie najeżdzać, że to ziemia Palestyńczyków, ale zauważcie ile lat tam byli Żydzi, a ile Palestyńczycy ;) Dla mnie czy Polacy, czy Izraelici, czy Palestyńczycy, czy też inne narody to dla mnie są tacy sami ludzie. Żaden naród nie jest gorszy ani lepszy od Innych. Wiem Izraelici uczynili Wam wiele złego, ale i Wy też nie jesteście bez winy. Zawsze można dojść do kompromisu. Zawsze. Jedno mnie ciekawi, czemu wszyscy Muzułmanie wspierają $$ Palestyńczyków a jakoś po wyglądzie ich domów tego nie widać? Bo dla mnie jeśli nie korzystają z tej pomocy ludzie to $$ muszą lecieć na zbrojenie, a to jest nie dopuszczalne. Czemu muszą ginąć niewinni ludzie? Czemu? Owszem nikt nie jest bez winy, ale czemu nikt nie potrafi powiedzieć dość śmierci? Ja nie uważam Was za ciemnych ludzi, bo wiem, że to nie prawda. Wiem jedno, że jesli jakiś chrześcijanin Was uraził to przepraszam Was za to, że ktoś jest złym chrześcijaninem. Na tym skończę i dziekuję, że mogłem dołączyć tutaj.

P.S Bardzo bym chciał się skontaktować z jakimś Muzułmianinem/nką na PW/GG ponieważ chciałbym porozmawiać o bardzo wielu rzeczach i zadać trochę pytań nt Waszej wiary.

Karola0579 

Wysłany: Wto 06 Gru, 2016 10:58   

Witam. Mam następujące pytanie. jakie upominki można wręczyć kobiecie i mężczyźnie mieszkającym w Maroku. Chciałabym żeby prezenty były związane z Polską. Tanmirt

Odpowiedz do tematu