Untitled Document powrót do strony >>> www.muzulmanie.com
www.muzulmanie.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Islam: posłuszni i szczęśliwi
Autor Wiadomość
admin
Site Admin

Wysłany: Nie 09 Sty, 2005 00:04   Islam: posłuszni i szczęśliwi

www.muzulmanie.com/islam_posluszni.php

KADMONE
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Maj, 2015 10:17   PODDANIE SIĘ WOLI BOGA

LUDZIE NA NASZEJ SZEROKOŚCI GEOGRAFICZNEJ BEZMYŚLNIE POWTARZAJĄ SŁOWO ISLAM, CHOĆ NIE MAJĄ POJĘCIA, ŻE OZNACZA TO SŁOWO "PODDANIE SIĘ WOLI BOGA". WCZORAJ UCZESTNICZYŁAM W CIEKAWEJ DYSKUSJI NA TEMATY RELIGIJNEJ Z MĘŻCZYZNĄ NIE DO KOŃCA ŚWIADOMY KONSEKWENCJI PRZYJĘCIA ISLAMU PRZED WIELU LATY, WIĘC ZAPYTAŁAM, CZY WIERZY W BOGA? CZY JEST PODDANY JEGO WOLI? LOGICZNIE WNIOSKUJĄC, KAŻDY KTO JEST PODDANY WOLI BOGA WYZNAJE...ISLAM. MOŻE TO PRZEWROTNE STWIERDZENIE ALE TAKA JEST WYKŁADNIA JĘZYKA POLSKIEGO.
MAM OGROMNĄ PROŚBĘ O PRZESŁANIE MI ETYMOLOGII TEGO SŁOWA Z ARABSKIEGO I PERSKIEGO Z OPISEM LITER, ARABSKI, PERSKI, HEBRAJSKI, SANSKRYT POCHODZĄ OD ARAMEJSKIEGO.. CHCIAŁABYM WYKAZAĆ CHRZEŚCIJANOM ŻE SŁOWO "ISLAM" TO WYRAŻENIE W INNYM JĘZYKU. DO BADANIA ŚWIĘTYCH TEKSTÓW PODCHODZĘ JAK PRAWNIK STOSUJĄC METODY WYKŁADNI I BIORĄC POD UWAGĘ ŻE PISMO ŚWIĘTE TO PRAWO, NOWE I STARE NAZYWANE ZAKONEM - TALMUD JEGO WYKŁADNIĄ ORAZ ŻE KORAN TO PRAWO, STOSUJĘ TECHNIKI WYUCZONE W PRAKTYCE ZAWODOWEJ. WYKŁADNIĘ JĘZYKOWĄ I SYSTEMOWĄ, LOGICZNĄ. MAM MARZENIE PRZEPROWADZIĆ STUDIA PORÓWNAWCZE Z UDZIAŁEM OSÓB BIEGŁYCH W PISMACH I PROSZĘ O POMOC. NA POCZĄTEK PRAGNĘ ZACZĄĆ OD STUDIÓW JĘZYKOWYCH A POEM PRZEJŚĆ DO WYKŁADNI SYSTEMOWEJ. PROSZĘ O WYBACZYĆ ŻE UŻYWAM SUCHEGO PRAWNICZEGO JĘZYKA, ALE CHCIAŁABYM SIĘ NAUCZYĆ TERMINÓW ARABSKICH I PERSKICH WIĘC PROSZĘ W RAZIE CZEGO MNIE UCZYĆ I POPRAWIAĆ JEŚLI SIĘ MYLĘ.

KADMONE ω

Piotrek 
Piotr Grochowski

Wysłany: Sob 21 Lis, 2015 17:50   

Chciałbym, aby 2016 rok był rokiem Syrii. Rządów muzułmanów opartych o partię Bass, socjalizmu arabskiego i nowoczesne, XX-wieczne rozumienie islamu. Syrii będącej stabilizatorem politycznym w regionie, otwartej na dochody z turystyki, sojuszu z Irakiem i promieniejącej na kraje półwyspu arabskiego.

[ Dodano: Pon 30 Lis, 2015 20:10 ]
My, nowi muzułmanie, fascynujemy się Tatarami polskimi. Grupą etnograficzną w Polsce, która przechowała islam pokoleniowy sięgający XIII wieku. Tatarzy polscy to wspaniali ludzie, otwarci na polskie otoczenie i bardzo przyjaźni. Innym kierunkiem zafascynowań naszej grupy, są słowiańscy Bośniacy. Wiem, że w każdym bośniackim skupisku funkcjonuje meczet.

Radosław 
Mieszkaniec Ogrodu

Wysłany: Wto 29 Gru, 2015 15:30   

Człowiek szuka szczęścia odkąd stracił wolną wolę na rzecz Szatana. Będziemy szczęśliwi, gdy odzyskamy władzę nad życiem, bo wg woli Bożej jesteśmy dziedzicami Jego stworzenia. Myślę, że istotne jest też traktowanie Kobiet, które Bóg nazywa Pomocą("Prawicą"). Bóg kocha całe stworzenie i ma cierpliwość dla całego stworzenia, nie tylko dla "ładniejszych elementów".

Odpowiedz do tematu