Untitled Document powrót do strony >>> www.muzulmanie.com
www.muzulmanie.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Islam bez turbanu
Autor Wiadomość
admin
Site Admin

Wysłany: Pią 07 Sty, 2005 00:36   Islam bez turbanu

www.muzulmanie.com/islam_bez_tur.php

bartic
Gość
Wysłany: Sob 04 Cze, 2005 16:10   

przeczytałem uważnie artykół, choć nie zuważyłem źródeł podnoszących wiarygodność, to założyłem, że autor wie co pisze... nie chciałbym usprawiedliwiać Europy, ale trzeba patrzeć na różne aspekty kultury przez kilka okularów - tutaj chciałbym polecić źródła o najważniejszej teraz teorii i kierunku - radykalny konstruktywizm - z polskiego to polecam Michael Fleischer... i tak np. Europa jest efetem swojego centryzmu, wiekowego zapatrzenia w siebie i umacnianego przez stanowisko Kościoła (już nie) i ambicjonalnych świeckich władców, którym to było na rękę... i tak rodziła się frustracja, z jednej strony eurocentryzm a z drugiej fakty, iż świat jest dalej posunięty... np. kilku wiekowa dominacja świata islamskiego w dziedzinie technologii i nauki... ale to nie zmienia faktu tragizmu, jaki można zaobserwować - Europa, matka naturalnych praw człowieka i obywatela bije własne dzieci i wyrzuca je z domu - na to się nie godzę i bardzo mnie to boli... zarzuca się Polsce, że jest proamerykańska... ale jaka ma być? proangielska - wiemy że nie, profrancuska? - gdzie społeczeństwo jest podzielone ze względu na pochodzenie, a przedstawiciel znanej organizacji humanitarnej ma niewolnice u siebie w domu? też nie... proniemiecka? czyli skostniała i nieumiejąca podjąć żadnej reformy w państwie? nie... Euopa odpada, odpada Italia, Holandia, Hiszpania, cudu Skandynawskiego tutaj nie powtórzymy... odpada Rosja, odpada Bliski Wschód, nie ma państwa, które by mówiło językiem Islamu zamiast radykalizmu religijnego... Chrześcijanie mordowali w imię Boga, teraz robią to Islamiści - ich czas, czemu się dziwić?... umarła wspólna Europa wraz z Saladynem i Baldwinem IV... ale zawsze można Ją odbudować, Europę wspólnego modlenia się i życia i choćby dlatego jestem za Euro Konstytucją i Turcją, ale nie za terroryzmem, już udowodnili kolejno Ghandi, Luter King, teraz Ukraińcy że najsilniejszym środkiem jest metoda biernego oporu.
pozdrawiam
bartłomiej czerniak

Piotrek 
Piotr Grochowski

Wysłany: Pon 09 Lis, 2015 14:05   

Wierzę w dobry wpływ partii socjaldemokratycznych i marksistowskich na kraje arabskie. Mam nadzieję, że partia Baas utrzyma wpływy w społeczeństwach muzułmańskich. Czas na nowoczesne trendy przy zachowaniu tradycji i otwarcie na turystów. Przypominam, że Irak może poszczycić się kilka tysiąc lat liczącą tradycją. Syria z kolei to kolebka trzech religii: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Prezydent Basher Assad godnie pełni swoją funkcję i co piątek jest w meczecie. Chciałbym, aby wpływy syryjsko-irackie powoli docierały na Półwysep Arabski.

[ Dodano: Pon 09 Lis, 2015 18:35 ]
Jako osoba arabskiego pochodzenia zawsze uważałem, że Syryjczycy mają wybitne zdolności do sunnickiego islamu. Prawda ta dotyczy również kapłanów muzułmańskich. Chciałbym, aby w Syrii zwyciężył islam tradycyjny, pozytywnie nastawiony do turystów i Stanów Zjednoczonych.

[ Dodano: Nie 29 Lis, 2015 11:52 ]
Z uwagą śledzę przemiany w świecie arabskim. Moim zdaniem, czekają go przemiany na wzór europejskich z XIX wieku. Mam tu na myśli rozwój stowarzyszeń marksistowskich, lewicowych i socjal-rewolucyjnych. "Kapitał" Karola Marksa musi być przetłumaczony na język arabski dla sfery pracowników najemnych. Społeczeństwo arabskie czeka wiosna ludów, "pomarańczowa rewolucja" i rozwój społeczeństwa demokratycznego i obywatelskiego.

[ Dodano: Nie 29 Lis, 2015 18:53 ]
Kraje arabskie muszą przejść przez europejską Wiosnę Ludów 1848 roku. Liczne złoża gazu ziemnego i ropy naftowej w tych krajach doprowadziły do powstania klasy robotniczej. "Kapitał" Karola Marksa ma w tym przypadku zastosowanie. Wierzę w zorganizowanie międzynarodówki komunistycznej wśród Arabów.

[ Dodano: Pią 04 Gru, 2015 19:29 ]
Póki w w krajach arabskich nie dojdzie do większych rewolucji, to jestem zwolennikiem tradycyjnej sunny, siry i wierze w Koran. Czyli tego, co oferuje nam nowo przybyłym, Związek Muzułmanów Polskich.

Odpowiedz do tematu