Untitled Document powrót do strony >>> www.muzulmanie.com
www.muzulmanie.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Małżeństwa z innowiecami

małżeństwo muzułmana z innowiecami
jestem za
0%
 0%  [ 0 ]
jestem raczej przeciwny/a
0%
 0%  [ 0 ]
jestem raczej za
0%
 0%  [ 0 ]
powinno być to zabronione
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 0
Wszystkich Głosów: 0

Autor Wiadomość
gosia2117 
gosia2117

Wysłany: Pią 12 Paź, 2007 21:49   Małżeństwa z innowiecami

Chciałm dowiedzieć się jak wyglądają, na czym polegają i jakie są możliwe zakazy dotyczące zawarcia małżeństwa muzułmanów i innowiecami np. muzułmana i katoliczki, a także innych.
Chciałabym także zapoznać się z obrzędami jakie temu toważyszą. Proszę o odpowiedz. :)

just.maysun 

Wysłany: Czw 06 Gru, 2007 11:42   

Nie ma przeciwskazan aby muzulmanin byl w zwiazku malzenskim z katolikiem.

Obrzedy...slub musi byc zawarty w obliczu Allaha (su) powinnien byc spisany kontrakt malzenski a dalej to juz zalezy od narzeczonych co chca robic :)

gosia2117 
gosia2117

Wysłany: Wto 11 Gru, 2007 20:35   

Dzięki za odpowiedź.
Mogłabyś mnie jeszcze poinformować, czy istniałaby możliwość zmiany relgii na Islam podczas zawarcia związku małżeńskiego. Czy też lepiej było by to zrobić przed ślubem?

marzena20-86

Wysłany: Sob 22 Gru, 2007 22:19   

hej! Chyba moja wypowiedz nie trafiła na forum. w każdym razie mam pytania, ponieważ mam chłopaka, który jest muzułmaninem a ja katoliczką. Mieliśmy wątpliwości do tego czy możemy wziążć ślub więc on skontaktował się z jednym z imamów, który powiedział, że takie małżeństwo jest niedozwolone. Ja również pytałam różnych osób i część z nich powiedziała, że nie ma problemu. Co ja mam teraz o tym myśleć??? Boję się, że teraz wszystko stracone.... pomóżcie proszę!

gosia2117 
gosia2117

Wysłany: Wto 25 Gru, 2007 21:48   

Z tego co mi wiadomo to muzułmanin (mężczyzna) może ożenić się z kobietą muzułmanką, chrześcijanką oraz Żydówką. Napisane jest to nawet w Koranie.
Więc uważam że wszystko powinno być wporządku :) Życzę powodzenia :)

aniczka 

Wysłany: Nie 30 Gru, 2007 22:27   

Muzulmanscy mezczyzni moga zenic sie z kobietami innych wyznan, kobiety nie,
moj maz jest muzulmaninem, ja jeszcze nie i nie bylo to przeszkoda w zawarciu zwiazku malzenskiego :D

gabi1211

Wysłany: Sob 20 Wrz, 2008 20:33   

Obawiam się że to nie prawda, przynajmniej wg Koranu, Muzułmanin może poślubić tylko muzułmankę ale można się nią stać, jeśli się nie jest. Problemem jest czy rodzina narzeczonego Cię zaakceptuje? Może też zależy z jakiego kraju jest Twój wybranek, i jak w danym kraju patrzy się na te sprawy.

basowa 
basowa

Wysłany: Sob 20 Wrz, 2008 21:28   

gabi1211 napisał/a:
Obawiam się że to nie prawda, przynajmniej wg Koranu, Muzułmanin może poślubić tylko muzułmankę ale można się nią stać, jeśli się nie jest. Problemem jest czy rodzina narzeczonego Cię zaakceptuje? Może też zależy z jakiego kraju jest Twój wybranek, i jak w danym kraju patrzy się na te sprawy.

Muzułmanie moga żenic się z kobietami z Ksiegi Ludu,tzn z katoliczkami i zydowkam,cyt."Allah dozwolił Muzułmanom cnotliwe i czyste kobiety które są wolne i nie są niewolnicami. Dlatego też nie jest złem żenić się z kobietami Ludu Księgi, jeżeli zaistnieje potrzeba....",zle jestes poinformowana albo zle przeczytalas,lub wogole nie czytalas nic o tym...nie wiem skad masz te wiadomosci!!!!!

Jestem katoliczka i mam meza muzulmanina.....wiec wiem to sama po sobie!!!
POZDRAWIAM

[ Dodano: Sob 20 Wrz, 2008 21:42 ]
gosia2117 napisał/a:
Dzięki za odpowiedź.
Mogłabyś mnie jeszcze poinformować, czy istniałaby możliwość zmiany relgii na Islam podczas zawarcia związku małżeńskiego. Czy też lepiej było by to zrobić przed ślubem?

Jestem zona muzulmanina od pol roku...
Nie ma roznicy czy przejdziesz na islam przed czy po slubie,wazne jest to zebys tego chciala i byla pewna na 100 % ze tego chcesz i czujesz to gleboko w sercu...nie rob tego nigdy dla meza..bo to nie bedzie zaakceptowane przez Allaha....

Nie chce Cie pouczac ani nic w tym stylu,poniewaz sama sie z tym borykam....czytalam sporo o tym i wszystko rozumie ale jeszcze tego nie czuje...a moj maz wlasnie chce zebym przeszla na islam i sama nie wiem co robic...jest mi ciezko,nire moge sie zdecydowac i nie czuje tego w sobie ze chce...pamietaj ze przechodzac na islam..bedziesz sie musiala wyrzec wszelkich przyjemnosci,wychodzenie do przyjaciol,wychodzenie samej z domu gdziekolwiek,ubierania sie jak dotychczas....to jest tylko pare przykladow...
Mam tylko nadzieje ze Twoj maz jest bardziej liberalny i ugodowy,czego Ci zycze z calego serca
POWODZENIA I POZDRAWIAM

polka8

Wysłany: Wto 30 Wrz, 2008 20:40   

nie zgadzam się z tym. to czy kobieta może wychodzić sama, zależy od jej relacji z jej mężem. oczywiście na dyskoteke to i ja bym mężowi nie pozwoliła pójść, nawet z kolegami, ale na zwykłą kawę i tylko z osobami twojej płci nie widzę problemu. no chyba że się ma męża, który zupełnie ci nie ufa, ale takiego sobie sama wybierasz. ja mam zamiar wybrać inteligentnego muzułmanina, który przestrzega zasad islamu, przy tym używając swojego rozumu.
podróżowanie samemu jest zabronione kobiecie, ale w tych czasach jest to czasem niemożliwością. jeśli chodzi o ubiór to całkowicie zrozumiałe, że mąż nie chce, aby jego żona paradowała w mini, gdyż jest to zabronione w islamie i (niespodzianka) w chrześcijaństwie też. zakrywanie głowy też było nakazane w biblii. niby dlaczego wszędzie tak ukazana jest Maryja?
chodzenie w spodniach w lato a nawet w bluzce z długim rękawem w 30 stopniowym upale nie jest takie złe. nie przesadzajmy. od tego są naturalne, przewiewne, nie obciskujące tkaniny. ja osobiście lepiej się czuję tak ubrana niż paradując w bluzce na ramiączkach. wszystkie wiemy, gdzie się wtedy faceci patrzą. a dopatrzyć się często nie trudno.

Wysłany: Pią 01 Maj, 2009 23:18   

Oczekuje na akceptację

basowa 
basowa

Wysłany: Sob 02 Maj, 2009 02:41   

moze Ty sie czujesz dobrze w dlugich bluzkach...ja nie!!! i nie chodzi mi o ubieranie sie w skape mini ..ja sama sie nie ubieram w ten sposob...ale krotki rekawek,spodenki..tak normalnie na luzie...i jesli chodzi o to czy maz pozwoli mi wyjsc czy nie to mialam wlasnie na mysli to ze tak,oczywiscie moge ale jak sama napisalas,tylko z ta sama plcia...a gdzie koledzy ktorych zapewne i ty tez masz??,nie wierze ze nie...co z tym?ze nie mozna sie spotkac w gronie kumpli ktorych znasz od dawna po to zeby poprosu posiedziec,pogadac wypic ta kawe!!!!!!!,wlasnie to mialam na mysli...,
aha i jeszcze jedno skoro chcrzescijanie tez musza miec zakryta glowe,to czemu tego nie robia ..nawet te gleboko wierzace????
".. ja mam zamiar wybrać inteligentnego muzułmanina, który przestrzega zasad islamu, przy tym używając swojego rozumu.....",to znaczy ze co?? ze myslisz ze ja mam jakiegos glupka za meza czy co??wlasnie moj tez przestrzega zasad islamu....jakbys chciala wiedziec...
w kazdym badz razie...nie chce sie z nikim klocic ,
ZYCZE POWODZENIA WSZYSTKIM DZIEWCZYNOM KTORE CHCA SIE WIAZAC Z MUZULMANINEM!!!!!

Roksana
[Usunięty]

Wysłany: Sob 05 Mar, 2011 00:26   

Jak wygląda ślub muzułmanów ? :mrgreen:

Odpowiedz do tematu