www.muzulmanie.com

Islam a inne religie - Katolicy i Muzułmanie... porozmawiajmy.

Apostoł - Nie 20 Gru, 2015 01:31
Temat postu: Katolicy i Muzułmanie... porozmawiajmy.
Witam wszystkich w moim pierwszym poście, nazywam się Łukasz i jestem katolikiem i jako taki mam obowiązek bycia też apostołem :smile: muzułmanie też mają obowiązek zanoszenia swojej wiary innym więc, zróbmy eksperyment ja spróbuję przekonać was, że raj można osiągnąć przez Kościół Katolicki a wy spróbujecie przekonać mnie, że jedyną drogą do raju jest Islam - może być ciekawie :mrgreen: (ja będę tolerancyjny, was proszę o to samo).

Na początku chciałbym się dowiedzieć co jest tak "poruszającego" w Islamie, że ma on tak wielką siłę przyciągania, na podstawie czego wnioskujecie, że Bóg to Allah i w ogóle jesteście pewni, że macie rację - przyznam się, że nigdy nie interesowałem się innymi religiami, więc proszę o wyrozumiałość i o wyjaśnienia czemu powinienem przejść na Islam..

Piotrek - Wto 22 Gru, 2015 21:37

Każdy wyznaje swoją religię zgodnie ze swoim sumieniem. Wyznaję islam, bo rodzina mojego ojca pochodzi z czeczeńskich wsi w Armenii. Islam to wiara w Boga jakim jest Allah, wiara w Koran zesłany Prorokowi Muhammadowi przez anioła Gabriela, w anioły i w solidarność muzułmańską (Ummę). W moim przypadku dochodzi do tego wiara w naród czeczeński.
Apostoł - Pią 12 Lut, 2016 18:20

Mnie osobiście ciężko jest zrozumieć, jak Mahomet może być otaczany większą czcią jak Jezus Chrystus. Chrystus jest przecież postacią o której przyjściu mówiły już starożytne proroctwa np Izajasz ~800 lat przed Jezusem mówi tak do Boga.

Cytat:
Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką; nad mieszkańcami kraju mroków światło zabłysło. omnożyłeś radość, zwiększyłeś wesele. Rozradowali się przed Tobą, jak się radują we żniwa, jak się weselą przy podziale łupu. Bo złamałeś jego ciężkie jarzmo i drążek na jego ramieniu, pręt jego ciemięzcy jak w dniu porażki Madianitów. Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany, na Jego barkach spoczęła władza. Nazwano Go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju. Wielkie będzie Jego panowanie w pokoju bez granic na tronie Dawida i nad Jego królestwem, które On utwierdzi i umocni prawem i sprawiedliwością, odtąd i na wieki. Zazdrosna miłość Pana Zastępów tego dokona.

W tym proroctwie 800 lat przed narodzinami Pana Jezusa Izajasz zapowiada przyjście na świat Boga, dalej mówi o tym, że umocni On swoje królestwo i rozciągnie je na cały świat - chodzi oczywiście o Kościół Katolicki, który powstał po wniebowstąpieniu Pana.

Proroków mówiących o mających się dokonać narodzinach Boga na Ziemi jest w Biblii co najmniej 15 a poza Biblią też wielu, opisują oni Mękę Pana Jezusa ze wszystkimi szczegółami, na przykład wspomniany Izajasz piszę w "Pieśniach Sługi JAHWE":

Cytat:
Oto się powiedzie mojemu Słudze, wybije się, wywyższy i wyrośnie bardzo. Jak wielu osłupiało na Jego widok - - tak nieludzko został oszpecony Jego wygląd i postać Jego była niepodobna do ludzi - tak mnogie narody się zdumieją, królowie zamkną przed Nim usta, bo ujrzą coś, czego im nigdy nie opowiadano, i pojmą coś niesłychanego. Któż uwierzy temu, cośmy usłyszeli? na kimże się ramię Pańskie objawiło? On wyrósł przed nami jak młode drzewo i jakby korzeń z wyschniętej ziemi. Nie miał On wdzięku ani też blasku, aby na Niego popatrzeć, ani wyglądu, by się nam podobał. Wzgardzony i odepchnięty przez ludzi, Mąż boleści, oswojony z cierpieniem, jak ktoś, przed kim się twarze zakrywa, wzgardzony tak, iż mieliśmy Go za nic. Lecz On się obarczył naszym cierpieniem, On dźwigał nasze boleści, a myśmy Go za skazańca uznali, chłostanego przez Boga i zdeptanego. Lecz On był przebity za nasze grzechy, zdruzgotany za nasze winy. Spadła Nań chłosta zbawienna dla nas, a w Jego ranach jest nasze zdrowie. Wszyscyśmy pobłądzili jak owce, każdy z nas się obrócił ku własnej drodze, a Pan zwalił na Niego winy nas wszystkich. Dręczono Go, lecz sam się dał gnębić, nawet nie otworzył ust swoich. Jak baranek na rzeź prowadzony, jak owca niema wobec strzygących ją, tak On nie otworzył ust swoich. Po udręce i sądzie został usunięty; a kto się przejmuje Jego losem? Tak! Zgładzono Go z krainy żyjących; za grzechy mego ludu został zbity na śmierć. Grób Mu wyznaczono między bezbożnymi, i w śmierci swej był [na równi] z bogaczem, chociaż nikomu nie wyrządził krzywdy i w Jego ustach kłamstwo nie postało. Spodobało się Panu zmiażdżyć Go cierpieniem. Jeśli On wyda swe życie na ofiarę za grzechy, ujrzy potomstwo, dni swe przedłuży, a wola Pańska spełni się przez Niego. Po udrękach swej duszy, ujrzy światło i nim się nasyci. Zacny mój Sługa usprawiedliwi wielu, ich nieprawości On sam dźwigać będzie. Dlatego w nagrodę przydzielę Mu tłumy, i posiądzie możnych jako zdobycz, za to, że Siebie na śmierć ofiarował i policzony został pomiędzy przestępców. A On poniósł grzechy wielu, i oręduje za przestępcami.

Powyższy fragment napisany prawie tysiąc lat przed Chrystusem też mówi o tym, że Jezus utworzy Królestwo - Kościół Katolicki i jego przedłużenie po śmierci, mało tego ten fragment mówi też, o Męce Pańskiej i to ze szczegółami innni prorocy a jest ich wielu zapowiadają, że Zbawiciel będzie cierpiał mękę krzyżową, zostanie przebity włócznią nawet to, że o jego szaty zostanie rzucony los! Albo prorok Micheasz również grube wieki przed Chrystusem mówi coś takiego:

Cytat:
Tak mówi Pan:
«A ty, Betlejem Efrata, najmniejsze jesteś wśród plemion judzkich. Z ciebie Mi wyjdzie Ten, który będzie władał w Izraelu, a pochodzenie Jego od początku, od dni wieczności. Przeto Pan wyda ich aż do czasu, kiedy porodzi mająca porodzić. Wtedy reszta braci Jego powróci do synów Izraela.
I powstanie i będzie ich pasterzem mocą Pana, przez majestat imienia Pana Boga swego. Będą żyli bezpiecznie, bo Jego władza rozciągnie się aż do krańców ziemi. A On będzie pokojem».

Widać wyraźnie, i w tym fragmencie, że Bóg mówi o swoich narodzinach, nikt nie jest przedwieczny poza Bogiem, mało tego podana jest dokładnie nazwa miejsca narodzin Pana - Betlejem już długo przed narodzinami Jezusa nazwa tej miejscowości znaczyła - "dom chleba", całkiem trafnie Pan Bóg to zaplanował bo to z tamtąd chrześcijanie otrzymali Chleb Eucharystyczny, w innym fragmencie Biblia zapowiada Jezusa Chrystusa w taki sposób:
Cytat:

«Słuchajcie więc, domu Dawidowy: Czyż mało wam naprzykrzać się ludziom, iż naprzykrzacie się także mojemu Bogu? Dlatego Pan sam da wam znak: Oto Panna pocznie i porodzi Syna, i nazwie Go imieniem Emmanuel». (Emmanuel - Bóg z nami)

Tutaj z koleji wieki przed Chrystusem Izajasz mówi, że Mesjasz pocznie się z panny - czyli Dziewicy Maryii, jasno jest powiedziane, że jej Syn to 'Bóg z nami'. O godności Chrystusa mówią także innni prorocy np: Daniel ok 600 lat przed Chrystusem:

Cytat:
Patrzałem w nocnych widzeniach: a oto na obłokach nieba przybywa jakby Syn Człowieczy. Podchodzi do Przedwiecznego i wprowadzają Go przed Niego. Powierzono Mu panowanie, chwałę i władzę królewską, a służyły Mu wszystkie narody, ludy i języki. Panowanie Jego jest wiecznym panowaniem, które nie przeminie, a Jego królestwo nie ulegnie zagładzie.

Z kolei prorok Ezechiel również grube wieki przed Chrystusem mówi, że ocalenie jest w Krzyżu z którym muzułmanie tak walczą:

Cytat:
Pan rzekł do niego: Przejdź przez środek miasta, przez środek Jerozolimy i nakreśl ten znak TAW na czołach mężów, którzy wzdychają i biadają nad wszystkimi obrzydliwościami w niej popełnianymi. (5) Do innych zaś rzekł, tak iż słyszałem: Idźcie za nim po mieście i zabijajcie! Niech oczy wasze nie znają współczucia ni litości! (6) Starca, młodzieńca, pannę, niemowlę i kobietę wybijajcie do szczętu! Nie dotykajcie jednak żadnego męża, na którym będzie ów znak

Znak TAW na papierze wygląda jak Krzyż Pański! Ezechiel pisął o tym gdy Izrael nie był jeszcze pod okupacją rzymska - wszyscy ze znakiem Krzyża Pańskiego będą ocaleni my chrześcijanie przy Bierzmowaniu uroczyście czynimy sobie ten znak na czołach, a sens znaku krzyża nadał Pan Jezus gdy dla ratowania ludzkości przeszedł okrutną mękę dużo później jak to zresztą zapowiedział Izajasz. Jak by tego wszystkiego było mało prorok Natan mówi do króla izraelskiego Dawida, że jego potomek, który potem się narodzi będzie Synem Bożym i mówi to ponad tysiąc lat przed Chrystusem:
Cytat:

Gdy król zamieszkał w swoim domu, a Pan poskromił wokoło wszystkich jego wrogów, rzekł król do proroka Natana: «Spójrz, ja mieszkam w pałacu cedrowym, a Arka Boża mieszka w namiocie». Natan powiedział do króla: «Uczyń wszystko, co zamierzasz w sercu, gdyż Pan jest z tobą». Lecz tej samej nocy Pan skierował do Natana następujące słowa: «Idź i powiedz mojemu słudze, Dawidowi: To mówi Pan: Czy ty zbudujesz Mi dom na mieszkanie? Nie mieszkałem bowiem w domu od dnia, w którym wywiodłem z Egiptu synów Izraela, aż do dziś dnia. Przebywałem w namiocie albo przybytku. Przez czas, gdy wędrowałem z całym Izraelem, czy choćby do jednego z sędziów izraelskich, którym nakazałem paść mój lud, Izraela, przemówiłem kiedykolwiek słowami: Dlaczego nie zbudowaliście Mi domu cedrowego? A teraz przemówisz do sługi mojego, Dawida: To mówi Pan Zastępów: Zabrałem cię z pastwiska spośród owiec, abyś był władcą nad ludem moim, nad Izraelem. I byłem z tobą wszędzie, dokąd się udałeś, wytraciłem przed tobą wszystkich twoich nieprzyjaciół. Dam ci sławę największych ludzi na ziemi. Wyznaczę miejsce mojemu ludowi, Izraelowi, i osadzę go tam, i będzie mieszkał na swoim miejscu, a nie poruszy się więcej, a ludzie nikczemni nie będą go już uciskać jak dawniej. Od czasu kiedy ustanowiłem sędziów nad ludem moim izraelskim, obdarzyłem cię pokojem ze wszystkimi wrogami. Tobie też Pan zapowiedział, że ci zbuduje dom. Kiedy wypełnią się twoje dni i spoczniesz obok swych przodków, wtedy wzbudzę po tobie potomka twojego, który wyjdzie z twoich wnętrzności, i utwierdzę jego królestwo. On zbuduje dom imieniu memu, a Ja utwierdzę tron jego królestwa na wieki. Ja będę mu ojcem, a on będzie Mi synem, a jeżeli zawini, będę go karcił rózgą ludzi i ciosami synów ludzkich. Lecz nie cofnę od niego mojej życzliwości, jak ją cofnąłem od Saula, twego poprzednika, którego opuściłem. Przede Mną dom twój i twoje królestwo będzie trwać na wieki. Twój tron będzie utwierdzony na wieki[».

Cytaty z Pisma Świętego które wyżej przytoczylem jak by je uszeregować od najstarszego do najnowszego to przedział czasowy bardzo prawdopodobne, że byłby większy jak cala epoka Islamu! Bóg zdradza swój zamiar względem zbawienia człowieka systematycznie przez bardzo długi okres czasu i mówi o Mesjaszu cierpiącym za grzechy ludzi a nie o proroku Mahomecie. Czy Koran jest tak godzien wiary jak Pismo Święte ?? W końcu Koran opiera się na Piśmie Świętym - Biblii, ale mam wrażenie, że Mahomet mógł mimo dobrej woli coś przekręcić. Jezus Chrystus gdy mówi o miłości to daje przykład tej miłości - tak bardzo nas umiłował, że dla naszego zbawienia poświęcił sam siebie, czy Mahomet, który mówi o miłości bliźnich daje przykład miłości... mam wrażenie aczkolwiek mogę się mylić bo nie wiem, że nie. Jezus Chrystus mówi: "miłujcie nieprzyjaciół" a prorok Mahomet mam wrażenie, że na odwrót. Mało tego Biblia, która powstała długo przed Koranem mówi w Apokalipsie św. Jana, że nadejdzie fałszywy prorok, który będzie zwodził narody świata i "będzie miał dwa rogi jak Baranek a będzie mówił jak smok", z całym szacunkiem ale jak widzę co robi IS to mój pogląd na pewne, rzeczy bardziej się krystalizuje. Powiedzcie dlaczego uważacie, że Islam jest lepszą alternatywą dla chrześcijaństwa ??

Kiedyś słyszałem nie wiem na ile w tym prawdy, że Koran dopuszcza kłamstwo by bronić Islamu i jakoś się to prawo nazywa ale nie pamiętam, czy dobremu Bogu, który jest prawdą wzywająca do miłości może się podobać kłamstwo według mnie jest to bardzo podejrzane.. a jako przykład może posłużyć tak zwana Ewangelia Barnaby, która jest apokryfem napisanym w środowiskach muzułmańskich i przekręca wszystko co dużo wcześniej Ewangelie mówiły o Jezusie. Czy Islam swoją potęgę widzi w zaprzeczaniu rzeczywistości, jak mogliście zrobić z Jezusa Chrystusa tylko proroka podczas gdy jest On Synem Bożym i mówią o tym prorocy Izraelscy i to wprost, długie wieki przed powstaniem Islamu, Jezus nigdy w żadnych księgach Izraelskich nie mówił o Mahomecie czy Allahu. Gdyby Islam był prawdziwą religią to nie przeinaczałby tego co dużo wcześniej zostało napisane, tak jak to zrobił chociażby w "Ewangelii Barnaby" i nie ma się co kłócić bo tu czas jest świadkiem na niekorzyść Islamu.

Jak już mówiłem Apokalipsa św. Jana mówi o tym, że nadejdzie fałszywy prorok, który będzie zwodził narody świata, i bluźnił imieniu Pana to jest napisane w Biblii wprost możecie o tym poczytać, jest też napisane, że fałszywy prorok 'będzie miał rogi jak Baranek, a będzie mówił jak smok' - czyli podróbka Chrystusa, fałszywy prorok utworzy królestwo które będzie 'walczyć ze świętymi' i 'będzie bluźnił imieniu Pana' a powstanie po to by wypróbować świętych Baranka - to wszystko jest napisane wprost! Zauważcie proszę, pewne "podobieństwa" między Jezusem a Mahometem - Jezus - największy prorok Ojca, Mahomet - Jedyny prorok Allaha, Jezus - miłujący pokój Zbawiciel ludzkości, Mahomet - zdobywca i podobno (niewiem dokładnie) okrutnik dla jeńców, Jezus - zmartwychwstał a potem wstąpił na niebiosa, Mahomet - wzięty do nieba, Jezus Syn Boży zawsze zestawiany z Ojcem, Mahomet zawsze zestawiany z Allahem.

Apokalipsa mówi, że fałszywy prorok ma walczyć ze świętymi Baranka i od zawsze było to prawdą, a obecnie mamy IS i mordy chrześcijan na bliskim wschodzie, podobno według różnych danych skala tej zbrodni jest już porównywalna z holokaustem.

Nie mówię tego wszystkiego by kogokolwiek obrazić, ale by rozpocząć dyskusję na ten temat bo nie mogę zrozumieć jak to jest możliwe, że bojownicy, IS którzy mówią, że wprowadzają prawdziwy Islam (powrót do korzeni), tak rozumieją religię podobno opartą na miłości. Ja naprawdę nie chcę nikogo obrazić ani kpić jeśli ktoś tak to odbiera to bardzo serdecznie przepraszam to wszystko mnie po prostu zastanawia, również w kontekście chronologii Pism Świętych, chronologii dziejów i proroctw, które dla chrześcijan jasno mówią o Islamie jako zagrożeniu od wieków zapowiadanym a nie można powiedzieć, że to comówię to chrześcijańska propaganda bo cytowana przezemnie Apokalipsa powstała długo przed Islamem. Na koniec dla nas wszystkich: muzułmanów i chrześcijan

Jezus widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie.
Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami:
„Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
Błogosławieni, którzy płaczą, albowiem oni będą pocieszeni.
Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię.
Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni.
Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.
Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.
Błogosławieni, którzy cierpią prześladowania dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
Błogosławieni jesteście, gdy ludzie wam urągają i prześladują was, i gdy mówią kłamliwie wszystko złe na was z mego powodu. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie”.

Pokój nam wszystkim.

Piotrek - Czw 18 Lut, 2016 09:14

Dziękuję za ten post. Przypominam, że wiele części Koranu opowiada o Jezusie jako jednym z najważniejszych proroków. Proszę ciebie, zrób ten wysiłek i dotrzyj do Koranu z 1858 roku przetłumaczonego przez Tatara polskiego, Emira Buczackiego. Zobaczysz, że Koran jest zbiorem luźnych apokryficznych i nestoriańskich przypowieści. Ułożonych w całość i zesłanych Muhammadowi przez anioła Gabriela. Piotrek z Warszawy.
Apostoł - Czw 03 Mar, 2016 04:57

Cytat:
Zobaczysz, że Koran jest zbiorem luźnych apokryficznych i nestoriańskich przypowieści. Ułożonych w całość i zesłanych Muhammadowi przez anioła Gabriela.

Piotrek rafiłeś w sedno - chronologicznie rzecz biorąc Gabriel został najpierw poslany do Dziewicy Maryi i oznajmił jej, że pocznie Syna Bożego.

Cytat:
„Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego” (Łk 1,26-38) - słowa Gabriela do Najświętszej Maryi Panny

Koran natomiast twierdzi, że Jezus jest jednym z największych proroków... to pewnie wielka godność ale raczej nijak ma się do godności Syna Bożego. Bardzo zastanawiające z mojego punktu widzenia jest to czemu Koran objawiony przez Gabriela jest zasadniczo rozbieżny w tej kwestii. Raz Gabriel mówi w Biblii o narodzinach Syna Bożego a następnie w Koranie jakby degraduje Chrystusa. Z punktu widzenia chrześcijan jest to kluczowa kwestja bo Jezus mówi

Cytat:
Jam jest chleb życia. Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i pomarli. To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze. Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata

Cytat:
Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. To jest chleb, który z nieba zstąpił — nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki

Podstawowe pytanie brzmi - Czy Jezus jest Synem Bożym? Jeśli tak rzeczywiśie jest, to człowiek, który w czasie ziemskiego życia przyjmował Eucharystię (Ciało Chrystusa) musi być niezwykle uświęcony z tej racji i musi być szczególnie ważny dla Boga jako "Jego cząstka". Można by wręcz powiedzieć, że człowiek duchowo nabiera wartości dopiero w tym przedziwnym akcie zjednoczenia się z Bogiem. W moim odczuciu człowiek, który przynajmniej raz skosztował Ciało Stwórcy w sensie duchowym nie jest już tą samą istotą, z racji niepojętego uświęcenia, które się wtedy dokonuje. Dlatego wielkim niebezpieczeństwem była by rezygnacja z tego Boskiego Pokarmu. W innym fragmencie Jezus mówi, że jeśli nie będziemy jedli Jego Ciała i nie będziemy pili Jego Krwii, nie będzie w nas życia. Więc jeśli Jezus jest kimś więcej jak tylko prorokiem, jeśli jest Synam Bożym w co wierzę, to trzeba Go we wszystkim bezwzględne słuchać.

Cytat:
Koran jest zbiorem luźnych apokryficznych i nestoriańskich przypowieści

Dlatego właśnie uważam, że Koran mówi nieprawdę o Chrystusie. Wiele apokryfów powstało długo po Chrystusie i przekręcało rozmaite fakty, apokryfy nie były spisane przez bezpośrednich uczniów Chrystusa ale przez pobocznych ludzi, którzy twierdzili, że "mają swoją interpretacje wydarzeń", właśnie dlatego apokryfy w tych samych kwestjach są bardzo często rozbieżne. Nestorianie natomiast już w 431 roku zostali uznani przez Kościół Katolicki za herezję głosząca fałsz o naturze Chrystusa.

Cytat:
A najwyższy kapłan rzekł do Niego: Poprzysięgam Cię na Boga żywego, powiedz nam: Czy Ty jesteś Mesjasz, Syn Boży? Jezus mu odpowiedział: Tak, Ja Nim jestem. Ale powiadam wam: Odtąd ujrzycie Syna Człowieczego, siedzącego po prawicy Wszechmocnego, i nadchodzącego na obłokach niebieskich. Wtedy najwyższy kapłan rozdarł swoje szaty i rzekł: Zbluźnił. Na cóż nam jeszcze potrzeba świadków? Oto teraz słyszeliście bluźnierstwo.

Słowa te pochodzą z Ewangelii, w których Jezus sam przyznaje, że Jest Synem Bożym i co bardzo istotne są to słowa, które spisali apostołowie - Jego bezpośredni uczniowie i świadkowie, tuż po opisywanych wydażeniach co zmniejsza, prawdopodobieństwo przekłamania. Natomiast treści zawarte w Koranie dotyczące Jezusa Chrystusa zostały spisane duzo później i to nie przez bezpośrednich świadków, nawet nie przez bliskich obserwatorów tych wydażeń - prawdopodobieństwo przekłamania całkiem spore.

Nie mogę też zrozumieć dlaczego muzułmanom tak ciężko zaakceptować fakt, że Jezus Chrystus oddał życie na krzyżu za zbawienie świata. Są tak przytłaczające argumenty na poparcie tego, że Jezus oddał życie na krzyżu, że ciężko mi sobie wyobrazić merytoryczną dyskusję na ten temat:

1.) Żydzi sami w Talmudzie piszą o tym, że ukrzyżowali Pana Jezusa
2.) Krzyż w przestrzeni liturgicznej Kościoła Katolickiego był obecny od początku
3.) Uwcześni niechrześcijańscy historycy opisują ten fakt

A jeśli i w tej kwestii "Gabriel" się minął z prawdą, podobnie jak wtedy gdy odmówił Jezusowi tytułu Syna Bożego? Przepraszam, że piszę w tym tonie ale jak napisałem w poprzednim poście Apokalipsa św. Jana mówi o powstaniu fałszywego proroka, który będzie zwodził świat poprzez fałszywą religię a Islam spełnia wszystkie wypunktowane w Apokalipsie cechy tej religii.

Dzieje Apostolskie napisał/a:
Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! 9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!

Piotrek - Nie 06 Mar, 2016 20:59

Od 2004 roku przedmiotem mojej troski jest, jak chronić tatarski islam w Polsce. Mamy meczety w szeregu polskich miast. Moim ulubionym tłumaczeniem Koranu jest ten dokonany w latach 50. XIX wieku przez Tatara polskiego, Emira Buczackiego. Generalnie nie jestem zwolennikiem nowinek i za autonomicznością wyznania muzułmańskiego oraz chrześcijańskiego. Jestem typowym sunnitą i zwolennikiem życia opartego o przykłady z życia proroka Mahometa. Wiem, że nestorianizm miał wpływ na islam, dlatego bardzo chętnie przeczytam, co masz do powiedzenia na temat nestorianizmu :) .
Emmanuel - Wto 07 Cze, 2016 19:26

To bardzo ciekawy temat. Szkoda, że tak mało osób się wypowiada ;(
Piotrek - Sro 15 Cze, 2016 19:23

aha, warto dodać że osoby świeżo przybyłe do gmin muzułmańskich, interesują się judaizmem i chrześcijaństwem jako uzupełnieniem swojej muzułmańskiej wiary. Piotrek z Warszawy.